Citus

ZKM Gdańsk na linii 256

7 postów w tym temacie

Czy słyszeliście Pomorscy MKM o przejęciu kilku brygad 256 (Gdańsk Dworzec Główny PKP - Jankowo) przez ZKM Gdańsk ? Dotychczas linię obsługiwał Gryf Kartuzy na zlecenie ZKM Gdańsk MAN-ami NG323 Lion's City G i NL273 Lion's City. Ostatnio się pojawiła nasza Solarka Urbino 18 #2530. Słyszałem jeszcze, że ZKM obsługuje tylko od 4 do 9 i od 14 do 17, o ile dobrze pamiętam. Wypowiadajcie się jeżeli wiecie coś więcej :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe że Gryf nie mógł wypościć swoich wozów z nieznanych problemów, a wtedy właśnie ZKM wysyła swój wóz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ZKM Gdańsk obsługuje 1 dodatek który jeździ rano i popołudniu. Osobiście uważam że to chwilowe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To że Gryf ma problemy techniczne ze swoimi wozami to żadna nowość. Mają fatalny tabor, chociaż te Lionsy to pewnie były kiedyś PKS Gdańsk więc są w miare nowe. Ale reszta to porażka. MANy NL202 z 1993r jeżdżące po Gdyni czy chociażby wyjątkowo felerne i dojechane Citaro jeżdżące po Wejherowie na linii 9.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to fakt. Gryfy wcale nie szczycą się świetnym taborem busów. Na przykład taka stara setra jeździ u mnie na trasie gdańsk łapino(855 bodajże) (ale jest zajefajnie wygodna :) ) oraz chyba kupione od ZTM Gdańsk stare Mercedesy 0405N (te są już mniej wygodne :? )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta autobusy co jeżdżą w komunikacji regionalnej Gryfu to chyba Hitlera pamiętają xD A co ciekawe Gryf w swej karierze kupił aż 2 nowe wozy :D W 1998r bodajże MAN-a NL222 i w 2009r Mercedesa Citaro G :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj tam ;)

Ja dzięki Gryfowi dowiedziałem się, że istniały Setry S215UL w wersji przegubowej xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta