landart

Barten-Nord

7 postów w tym temacie

Witam.

Oto mój pierwszy poważniejszy projekt w Omsi. Nie chcę jednak traktować tego wątku jako oficjalną prezentację mapy, a raczej jako prośbę o porady - co dodać, co usunąć, co zmienić, by trasa była ciekawsza.

Docelowo ma to być zbiór linii kursujących po północnej części fikcyjnego niemieckiego miasta Barten i jego okolicach.

Na razie stworzyłem trasę, którą będą kursować autobusy na linii 202. Linia 202 łączy dwie spore miejscowości leżące niedaleko Barten: Wessenburg i Butz; osiedle Korkenbach, teren przemysłowy w dzielnicy Wiegelau z ważnym węzłem przesiadkowym zlokalizowanym niedaleko stadionu: S Siemensarena. Przystanków jest 14, w jedną stronę jedzie się ok. 20 min.

Do zrobienia jest jeszcze parę rzeczy, m.in.:

- znaki drogowe;

- poprawienie chodników (krawężniki, ścieżki itp.);

- kosze na śmieci, ew. ławki i inna drobna infrastruktura;

- route helper;

Chciałbym nadmienić, że dopiero niedawno nauczyłem się (trochę :P) tworzyć własne skrzyżowania i spline'y (?), dlatego cały układ drogowy jest zbudowany z gotowych dodatków (przede wszystkim Marcela i SimpleStreets), przynajmniej na razie.

Pętla S Wessenburg Bhf - początek trasy:

omsi1.jpg omsi2.jpg omsi3.jpg omsi4.jpg

Ulica Bahnhofstr. oraz przystanek Wessenburg Bahnhofstr. w stronę S Wessenburg Bhf:

omsi5.jpg omsi6.jpg

Skrzyżowanie Hauptstr./Bahnhofstr./Poststr.:

omsi7.jpg omsi8.jpg omsi9.jpg omsi10.jpg omsi11.jpg

Hauptstr. oraz przystanek Wessenburg Bahnhofstr. (w stronę S Siemensarena):

omsi12.jpg omsi13.jpg omsi14.jpg omsi15.jpg omsi16.jpg

Przystanek Wessenburg Doldauer Str. (w obie strony) wykonany wg podobnego schematu:

omsi17.jpg omsi18.jpg omsi19.jpg omsi20.jpg

Skrzyżowanie Hauptstr./Doldauer Str.:

omsi21.jpg omsi22.jpg omsi23.jpg

Droga w kierunku Butz:

omsi24.jpg

Przystanek Wessenburg Torelau, na ostatnim screenie w tle miasto Butz:

omsi25.jpg omsi26.jpg

Dalsza część trasy w kolejnych postach, muszę dorobić screeny. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na Twój pierwszy projekt, to wygląda nieźle z tendencją do dobrze. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy: Dlaczego nie robisz polskiej mapy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem szczerze, że kompletnie nie podoba mi się idea tworzenia niemieckiej mapy. Jednak jeśli chodzi o powyższe screeny, to widać samiutkie podstawowe elementy, które mogły robić wrażenie kilka lat temu, jednak patrząc na fakt, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z edytorem nie jest wcale tak źle :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może mi ktoś sensownie wytłumaczyć dlaczego autor posunął się do stworzenia niemieckiej mapy? No ludzie, przecież spokojnie nawet z simplestreets mógłbyś zrobić dobrą, polską mapkę... Co do samej mapy, no cóż - jeżeli tak się utrzyma to nie wróżę świetlanej przyszłości temu projektowi bo mapy tego pokroju już dawno się znudziły.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Piotrwawrak, SL1488, Przemek! Na początku tworzenia tej mapy (zacząłem to ponad pół roku temu, dziobałem i dziobałem :D) nawet nie wiedziałem, że takie coś, jak to forum istnieje. Uznałem wtedy, mając do dyspozycji tylko niemieckie dodatki, że nie ma sensu tworzenia polskiej mapy, skoro i tak nie będzie ona do końca polska. Wszelkie napisy na budynkach, znaki drogowe itd. Teraz wiem, że polska scena dodatków do Omsi jest naprawdę rozbudowana, ale nie chciałem zaczynać na siłę czegoś nowego. Dlatego zostało po niemiecku ;) Jakoś tak... wyszło.

PS Czy "spolszczenie" mogłoby ograniczyć się do przemianowania nazw oraz zastosowania polskich znaków drogowych (pionowych i poziomych)??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje zdanie jest takie:

Mapa wieje mi troszkę G.Grundorfem, Berlinem, Fikcyjnym Pomorzem, Szczecinem, Gothembergiem i Bad Kinzau (można by jeszcze wymieniać).

Mam nadzieję że nadrobisz wygląd projektu :). Nie jest źle ale może być o wiele, wiele lepiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie lubię niemieckich map, ale ten projekt nie jest taki zły. Otoczenie przyzwoite, ulice to SimpleStreets (ale ostatecznie są one bazowane na niemieckich drogach), więc w zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Ostatecznie, nie każdy musi umieć programować Kostki AI. Tylko, że mnie niemieckie mapy zupełnie nie interesują. Owszem, lubię kilka z nich, ale są one naprawdę dobre pod względem wykonania. Tu jest po prostu przyzwoicie i nic więcej. Szału nie ma. Ale rób swoje, nie bierz mojej opinii za bardzo pod uwagę. Jeśli chcesz robić niemiecką mapę - rób. Dopóki sprawia ci to przyjemność to jest dobrze :)

Powodzenia i pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta