Gość Kuba!

Bydgoszcz (2013r), linia 70

314 postów w tym temacie

Witam wszystkich :) Od jakiegoś czasu próbuję swoich sił w edytorze. Postanowiłem stworzyć mapę miasta z którego pochodzę - Bydgoszcz. W pierwszej wersji planuję zrobić linię 70, 74, 81 i 82 :D . Czy mi się to uda ? - zobaczymy :P . A tak żeby nie przynudzać łapcie pierwsze screeny z pętli i ogólnie osiedla Nad Wisłą :D Aha i nie martwcie się tą pustką na pierwszym screenie w oddali, bo gdy jedzie się autobusem to w ogóle jej nie widać ;)

Pętla Nad Wisłą (skończona w 95%) :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64f6651ba57cb981.html

Real: Klik

-------------------------------------------------------------------------------------

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9880b418c79681c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/892e80d6858e3aa9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bad2d96aae8169a1.html

Liczę na to, że zauważycie jakieś błędy itp. Pozdrawiam Kuba! ;)

[mod]Zmieniono nazwę wątku wedle informacji autora z dnia 28.11.2014, oraz poprawiono link... 28.11.14/Piotrek[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

E, bardzo elegancka mapa. Zwłaszcza muszę cię pochwalić za niestandardowe spliny i bardzo ładne otoczenie. Tych bloczków chyba też jeszcze nigdzie nie widziałem... mniejsza o to, jest kapitalnie! Powodzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Życzyłbym sobie, że taki poziom prezentował każdy początkujący mapper :D Jedyne co mi średnio pasuje to goły backdrop za pętlą nad Wisłą. Przydałyby się tam również normalne drzewa lub krzaki albo po prostu inny typ backdropa, od Kamaza :P

Edit: Teraz dopiero zwróciłem uwagę - czy trylinka to jest splin czy malowanie terenu? Wygląda mi na to drugie i jesli tak w rzeczy samej jest, to jestem zdecydowanie na nie :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna robota! :) Dobre odwzorowanie, ładne otoczenie i w ogóle xD

Mam tylko jedno pytanie: w realu (wg StreetView) w tym miejscu - http://postimg.org/image/r53k1dgo7/ - są domy "kostki". Nie postawiłeś tam nic poza "Arbors" ze względu na to, aby mapka nie żarła FPS-ów?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na początkującego mappera - to nieźle sobie radzisz. Gratuluję odwagi, że od początku zabierasz się za mapę realną. Na pewno będę kibicował temu projektowi. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawa mapka :) Jak długie są trasy tych linii?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W realu :

70 -> 9km lub 11km (zależy od wariantu trasy) (21'/26')

74 -> 10km (~28')

81 -> nie wiem, ale są dwa warianty trasy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już odpowiadam na wszystkie pytania. Ulica to jest tekstura terenu (po to żeby było można zrobić realne wygięcia terenu na tej ulicy :P ) Arbors są postawione zamiast domków jednorodzinnych ze względu na FPS-y. Czas przejazdu linii 81 ? 25 minut. Już informuję, że w tej wersji najprawdopodobniej 81 nie będzie miał wariantu do Sygnałowej ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edit. I tak się prezentuje ten odcinek podczas jazdy :

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie uważasz, że ulica jest trochę za szeroka? Ponadto jak jest ta kostka Nad Wisłą(ta sześciokątna) to ona nie jest tak równa, jak u Ciebie. Wiem, marudzę, ale z tą szerokością ulicy mógłbyś jeszcze raz się zastanowić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak. Malowanie terenu jako jezdnia nigdy nie wygląda dobrze i praktycznie na żadnej, nawet w miarę poważnej mapie taki zabieg nie jest zastosowany. "Wygięcia" możesz wykonać ze splinem także nie widzę problemu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kamil3836 Ulica nie jest za szeroka, bo ogólnie jeśli patrzysz w google street view to tej szerokości nie widać, a jeśli chodzi o tą kostkę przy pętli, to nie da rady zrobić żeby była nierówna.

@SL1488 Jeszcze dziś postaram się to zmienić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz przecież wykonać sobie odpowiednie spliny, które mając odpowiednie wpisy do .cfg tekstury splina będą powodować efekt nierówności drogi ;) Również na skrzyżowaniach da się to wykonać, lecz tam jest to już trudniejsze.

Pozdro.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kamil3836 Ulica nie jest za szeroka' date=' bo ogólnie jeśli patrzysz w google street view to tej szerokości nie widać

[/quote']

Patrzę poprzez jazdę tam realnym autobusem. Możesz podać mi szerokość jezdni zastosowaną w OMSI?

Narzekam, ale otoczenie jest nawet dobrze zrobione łącznie z tymi "falami" na jezdni ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem pod wrażeniem Twojej mapki.Bardzo dobrze udało Ci się odwzorować osiedle Nad Wisłą,mieszkam na bydgoskim Fordonie,więc w sumie to,,moje,,linie.Trzymam kciuki za Twoją mapkę i życzę wytrwałości.70 zrobisz z wariantem na Mariampol?Jeszcze raz wszystkiego dobrego;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Trochę info o nowościach w mapie. Wczoraj mapka dostała nową wiatę przystankową wykonaną przez użytkownika bartpiot (SCREEN) , tekstury ulicy zostały zastąpione splinami, tekstury trawy też są pozmieniane po to, aby mapka była ciekawsza. Jeśli chodzi o wariant do Mariampola to raczej na 90% będzie w tej wersji. W przypadku 81 i kursu do Sygnałowej przewidziałem to na następnej wersji ;)

I tak żeby nie było, że się obijam i nic nie robię ( :25 Not guilty: ) daję Wam screeny z dokończonej w 100% ulicy Piłsudzkiego. Mam nadzieję, że się spodoba :38 Why thank you:

OMSI : Beztytuuj_neraxss.jpg

Real: Beztytuu0_neraxqp.jpg (pasy są dokładnie pod samochodem, który robił te zdjęcia)

@kamil3836: rzeczywiście, ulica jest za szeroka o dokładnie 1 metr, to nie jest dużo, więc nie będę tego poprawiał, bo musiałbym praktycznie robić całe otoczenie od nowa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiata wygląda idealnie. Skoro jest metr różnicy to aż tak nie będzie bolało w czasie gry w OMSI. Zastanawiam się jak wyjdzie ci Wyścigowa, ale to jeszcze długo sobie pogdybam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak rozumiem, dalsze ulice będą już bardziej wymiarowane?

Ładnie to się prezentuje ;)

Mam zastrzeżenie do nazwy przystanku i nr linii na wiacie, a tak to bajecznie wyszła :20 Meow:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Bydgoszczy nigdy nie byłem, ale po screenach widze że bardzo sie starasz :) I efekty są świetne :) Życze powodzenia i wytrwałości w pracy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jest fajnie ;) Masz smykałkę do tego. Zastanowił bym się jednak nad zmianą tekstury tej trawy po prawej stronie, wygląda zbyt zielono i nienaturalnie. Te bloki są bardzo ładne, można wiedzieć skąd je wytrzasnąłeś? Widzę, że skorzystałeś z pojemników na odpady mojego autorstwa. Bardzo mnie to cieszy, że komuś się przydały :D Dzisiaj pojawił się do nich update usuwający te kanciaste krawędzie, koniecznie podmień te pliki, wyglądają 100 razy lepiej8)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejna porcja screenów z Alei [adm]Piłsudskiego[/adm] (90%) :

OMSI: Beztytuu2_nexqerh.jpg

Real:Beztytuu2_nexqern.jpg

OMSI: Beztytuu1_nexqehe.jpg

Real: Beztytuu1_nexqehs.jpg

OMSI: Beztytuu0_nexqnqa.jpg

Real: Beztytuu0_nexqepa.jpg

OMSI: Beztytuuj_nexqnaq.jpg

Real: Beztytuu-_nexqnqh.jpg

Komentujcie, krytykujcie, i co tam tylko jeszcze chcecie, tylko, że bez spamu :E Pozdrawiam - Kuba! :D

[adm]Poprawiłem tak oczywisty błąd..../Przemek[/adm]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiadomo, że wszystkiego na tip top się nie odwzoruje, jednak podobieństwo jest bardzo zauważalne. Osobiście mi się podoba, oby tak dalej :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo duże podobieństwo między screenami. Ale nie o podobieństwie chciałem powiedzieć, a o samym klimacie tych screenów, które przedstawiłeś. A w zasadzie chciałem tylko pochwalić. Idzie ci bardzo dobrze i oby tak dalej. Wygląda na to, że czeka nas kolejna znakomita mapka :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobają mi się screeny ;) Skąd czerpiesz odległości między przystankami?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cała trasa, która obecnie jest na mapie jest wymierzana z tej strony :http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ I jest ona o tyle lepsza, że nie zaokrągla tak jak google maps ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta