Gość Kuba!

Bydgoszcz (2013r), linia 70

314 postów w tym temacie

Mam dla was (chyba) złą informacje. Od jutra (07.08.2013r.) do przyszłej niedzieli (18.08.2013) na mapie nic nie będzie robione ponieważ wyjeżdżam i nie będę miał dostępu do komputera.

Jednocześnie ogłaszam dobrą nowinę. Mapka będzie miała kilka dedykowanych obiektów zrobionych przez Adaminio10 (wyglądają rewelacyjnie :D ) I jeszcze krótkie info na temat dzisiejszych postępów, a mianowicie skończyłem cały odcinek na mapie wyłożony kostką brukową i teraz zacznie się prawdziwa zabawa :E Screenów nie daję, bo nie zdążyłem zrobić, ale według mojego skromnego zdania wyszło mi świetnie xD

I jeszcze jedno ogłoszenie. W razie jakich kolwiek pytań i wątpliwości proszę śmiało pytać, bo mam dostęp do internetu z komórki, więc będę "aktywny" przez te całe 10 dni. Z poszanowaniem Kuba! ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A po co? Może lepiej niech robi to co uważasz, za najprostsze ;)

Nocne są długie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak napisano wyżej jest to bez sensu, bo w Bydgoszczy każda nocna linia jedzie przez całe miasto, a jakbym chciał to zrobić to żaden komputer by tego nie uciągnął.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Życzę powodzenia! Fordon nie ma za ciekawych atrakcji, niestety. Aczkolwiek myślę, iż mapa będzie lepsza ;) Fajnie by było, gdyby ktoś zrobił malowanie Bydgoskie na Ikarusa. Tylko nie mam pojęcia, jakie jeździły... Tyle lat minęło. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystarczyłoby 33N do Kościeleckich. Na więcej póki co porywać się nie ma sensu. Albo 32N też po skróconej trasie. To zostaje Fordońska do dokończenia, Jagiellońska i odcinek do wcześniej wymienionej pętli.

P.S. Akurat tą drugą nocką to za dużo jeździłem w zeszłym roku akademickim. Epickie balety w BDG.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[ironia]Tak jeszcze poprosze 69 , 79 , 52 (Myślęcinek) , 53 ( do parku przemysłowego) , 56 , 64 , 92 , 91 i 94 odrazu no i 67[/ironia]

No a pozatym to fajna mapka , sam jestem z Bydgoszczy , chętnie przejadę się tymi liniami , rzadko tam bywam , jestem po drugiej stronie , kumaci więdzą o co chodzi (błon..69,92,53,52,54,64 ) .. :P Mam nadzieje że będzie w innych wersjach 94/93 ;P Koniec ot ode mnie :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W następnej wersji będzie 81S, 94 i 93 tak jakby co ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dawno nic się tu ciekawego nie działo, więc czas to zmienić. :D

Dodałem na całej mapie znaki drogowe, latarnie, łaty i różnego rodzaju studzienki, które występują w realu :)

No, a teraz screenki :E

Skrzyżowanie Andersa - Piłsudskiego:

OMSI: Beztytuuj_neqxphr.jpg

Real: BeztytuuA_neqxphq.jpg

Końcówka alei Piłsudskiego:

OMSI: Beztytuu1_neqxprw.jpg

Real: Beztytuu1_neqxpxx.jpg

Skrzyżowanie Piłsudskiego - Taczaka:

OMSI: Beztytuu2_neqxpne.jpg

Real: Beztytuu2_neqxpnw.jpg

OMSI: Beztytuu3_neqxpna.jpg

Real: Beztytuu3_neqxpnq.jpg

No i to by było na tyle. Dla ciekawskich powiem tylko, że mam już zrobioną ulicę z otoczeniem 50% do skrzyżowania Wyzwolenia - Andersa. ;) Pozdrawiam - Kuba!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda to bardzo ładnie i podobieństwo jest na prawdę spore, jednak jedna rzecz. Koniecznie uważaj z tą trawą z Omninska, bo zżera ona ogromna ilość FPSów, także nie radziłbym jej ustawiać w miejscach zabudowanych i okolicach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Up. To nie jest trawa z Omniska i dzisiaj usunąłem wszystkie tekstury, żeby zobaczyć jak tam to wygląda z FPS-ami i nawet mi wydajność nie podskoczyła o 1 FPS, więc o to jestem spokojny.

A tu jeszcze krótki filmik pokazujący jakie zaszły zmiany na mapie. (Znaki, łaty, latarnie, itp.) Łapcie :D

Puste miejsca zostaną w przyszłości zapełnione, więc proszę mi nie mówić, że gdzieś jest pusto w bocznych uliczkach !!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, docelowo trawa została po raz pierwszy umieszczona na mapie Omninska. Tekstury to nie wszystko, liczy się siatka. A nawet jeśli, to być może masz mocnego kompa stąd nie zauważyłeś wielkich zmian, jednak fakty są takie, że ta trawa FPSY zżera na potęgę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego będzie też wersja low z mniej fps-owymi obiektami itp. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Puste miejsca zostaną w przyszłości zapełnione' date=' więc proszę mi nie mówić, że gdzieś jest pusto w bocznych uliczkach !![/b']

W takim razie tę uwagę sobie daruję :D

Nieno, poziom mapy jest naprawdę bardzo wysoki. Fajnie oddałeś klimat polskiego osiedla. Jest sporo szczegółów, smaczków, za to ogromny plus. Tylko zastanawia mnie jedno - gdzie są słupki przystankowe? :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakie słupki przystankowe ? Może ich nie widać, ale użyłem tych samych co do znaków ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Początek ulicy Andersa:

OMSI: Beztytuu1_neqswsx.jpg

Real: Beztytuu1_neqswse.jpg

Wyszukujcie błędów, których być może nie zauważyłem, mówicie co ewentualnie poprawić, komentujcie, Pozdrawiam ~ Kuba!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładnie, ale wydaje mi się że blok stoi nieco zbyt "równolegle" do drogi i jest troszkę za blisko ;) Oprócz tego jest wszystko w porządku, bardzo realistycznie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zakręt w lewo zrobiłeś trochę bliżej od zebry niż w rzeczywistości i w sumie widać to ewidentnie :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj wymieniłem arbors przy pętli Nad Wisłą na domki jednorodzinne, pozmieniałem kilka bloków na mniej FPS-ożerne i zrobiłem rollbandy ;)

Beztytuuj_nwpsshr.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dawno nic się tu nie działo, ale to nie znaczy, że na mapie nic nie było robione :P

Ulica Wyzwolenia (koło Carrefour Market) :

OMSI: Beztytuuj_nwrqxqe.jpg

Real: BeztytuuA_nwrqxqq.jpg

I teraz obaszar na górce z tyłu zdjęcia wyżej (noc, pokazane zostało oświetlenie mapy). Dodane zostanie kilka krzaczków, a tak po za tym myślę, że ten odcinek jest gotowy ;)

OMSI: Beztytuu2_nwrqnpa.jpg

Real: Beztytuu2_nwrqnhx.jpg

ul. Andersa. Hmmm... odległości w OMSI są takie same jak w realu, a jak patrzy się na zdjęcie to wydaje się inaczej... Ale zapewniam, że jest wszystko ok ;) Otoczenie na tym odcinku gotowe jest w 95%. (do zrobienia: krzaczki, lampy i linia wysokiego napięcia).

OMSI: Beztytuu1_nwrqnxr.jpg

Real: Beztytuu1_nwrqnxs.jpg

Mapa jest skończona w około 5% jakby co :E

Oglądajcie, oceniajcie, komentujcie. Pozdrawiam ~ Kuba!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajnie wykonane, widzę, że się starasz i nie robisz tego "na szybko" Myślę, że mapka będzie w niedalekiej przyszłości bardzo popularna jak np. Projekt Szczecin. Do tego trzeba włożyć bardzo dużo czasu i być bardzo dokładnym.

Życzę owocnych prac, Beikus.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajnie to się prezentuje muszę powiedzieć. Starasz się dbać o wszelkie szczegóły co również mnie cieszy :P Oby tak dalej no i życzę sobie tylko by AI za bardzo nie wariowało :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale ten budynek Carrefoura jest koszmarny... :P

Co do całej reszty, bluźniłbym, gdybym powiedział jakiekolwiek złe słowo na temat tej mapy. Podobieństwo między zdjęciami jest ogromne, oby tak dalej :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam dla was ważne informacje. Mapa nie będzie rozwijana do czasu wydania OMSI 2 (28.11.2013r) + czas na dojście gry do mojego domu, ponieważ edytor tam zawarty będzie dawał bardzo duże możliwość bardziej dokładnego odwzorowania mapy (przeniesienie do edytora obrazu z satelity i ukształtowanie terenu) . Tak więc proszę uzbroić się w cierpliwość, bo naprawdę warto ;) Po za tym jutro zaczyna się szkoła, więc ogólnie tempo tworzenia będzie wolniejsze (w tym roku będę pisał egzamin gimnazjalny, więc będzie trzeba się więcej uczyć).

I tak przed 3 miesięczną przerwą w tworzeniu prezentuję screeny z ulicy Wyzwolenia:

Beztytuuj_nwnarxr.jpg

Beztytuu1_nwnarwa.jpg

Beztytuu2_nwnarsh.jpg

Beztytuu3_nwnaraq.jpg

W najbliższym czasie spróbuję się nauczyć modelować i mam nadzieję, że jak się nauczę to wymodeluje kilka obiektów do mapy ;)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że się nie obrazicie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta