bigoss95

Pierwsze Citaro C2 w Polsce.

11 postów w tym temacie

Nie wiem czy koledzy wiedzą, ale w ostatnim czasie PKS Wejherowo kupił dwa nowe Mercedesy Citaro G C2. Są to pierwsze w Polsce autobusy tego typu. Wcześniej EvoBus wyprodukował jedno takie Citaro jednak jest to tylko egzemplarz testowy. Autobusy te będą jeździć dla ZKM Gdynia na linii R i zastąpią merce 6291 i 6293. Więcej informacji: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Europejski-autobus-2013-roku-trafil-do-Gdyni-n70855.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam małą prezentację:

Moje wrażenia: wóz genialny. Wszystko ładnie chodzi, na podłodze panele. Świetny design.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż ja miałem tą okazje zobaczyć jeden z tych wozów (6297) jak dopiero co przyjechał od EvoBusa. W sumie to design jest taki sam chyba jak w tych poprzednich i jest świetny. O wiele lepszy niż w tych śmiesznych Solarisach. Paneli ani linoleum imitującego panele w tym modelu nie ma. Siedzenia są fioletowe z jakimiś wzorkami, żółte poręcze, szara podłoga. Pulpit jest bardzo ładny :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przejechałem sie świetnie wykonany tylko boli mnie to że są tylko dwa .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i należy też dodać, że te dwa nowe Merce mają skrzynie Voith, więc jedzie sie zupełnie inaczej niż tymi poprzednimi ze skrzyniami ZF

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robimy taką sensację z tymi nowymi Citarami, ale w PKSW to nic specjalnie dziwnego... Spodziewaliście się że kupią Solarisy? moim zdaniem to żadna egzotyka jeżeli chodzi tutaj o design. Na pochwałę zasługuje natomiast cały układ napędowy. Wspomniana już wyżej skrzynia Voith, jest droższa w naprawach a mechanicy PKSu znają przekładnie ZF jak własną kieszeń więc okazuje się że zastosowanie skrzyni innej firmy nie jest zaletą tego wozu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No według mnie to bardzo dobrze, że kupili Citara a nie Solarisy. A jeżeli chodzi o mechaników z PKSu to oni znają nie tylko skrzynie ZF. Uwierz mi że PKS posiada też autobusy ze skrzyniami Voith. A po za tym, co to za problem żeby sie nauczyli ich naprawy? Wbrew pozorom to są bardzo zdolni ludzie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prędzej PKT kupi piętrowe trolejbusy niż PKSW Solarisy. Oni od lat jeśli kupują fabrycznie nowe wozy to od Mercedesa i raczej szybko się to nie zmieni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo od MANa, chociaż teraz przestali i wszystkie Lions city sprzedali :) Teraz tylko Mercedesy :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Citara też sprzedadzą. Jak im się umowa na R i S skończy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta