lortap

Konfiguracja Kierownicy

5 postów w tym temacie

Witam!

Wygrzebałem z szafy starą kierownicę Manty (model evolution wheel supreme), niestety nie mam pojęcia czy ona ma pedały analogowe czy cyfrowe (na kierownicy mam przycisk, który wydaje mi się wybiera tryb - dostępne opcje to analog, digital, teach) - ale do rzeczy - z konfiguracją pedałów sobie odpuściłem, gdyż wydaje mi się (po pierwszym teście) że działają w trybie cyfrowym. Trudno. Mam jednak problem z konfiguracją samej kierownicy a raczej przycisków - nie mogę przypisać pedału gazu oraz hamulca do niej. Ustawienia wyglądają tak jak na obrazku, w OMSI przyciski są "martwe" (pozostałe jednak działają) , gdzie leży błąd?

Pozdrawiam

Patryk

Edycja ! (proszę kogoś z moderacji o złączenie postów) okazało się z moich obserwacji, że pedały są analogowe! :D Jednak nadal mam problem z konfiguracją - drugi pedał nie jest "wykrywany" w OMSI - uszkodzony raczej nie jest gdyż po naciśnięciu kierownica wibruje . Prosiłbym o pomoc w doborze odpowiednich ustawień

Mini opis co zauważyłem:

-X - odpowiada za skręt - to jest wiadome

-Y to pedał gazu - lewy

-Z i Rz - niestety nie wiem do czego to podpiąć, po naciśnięciu prawego pedała żaden z tych suwaków nie reaguje.

Prosiłbym jeszcze raz o pomoc w konfiguracji :)

Pozdrawiam

Patryk

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wciśnij "Rev" przy "Throttle/brake" i będziesz mieć prawy pedał gaz, a lewy hamulec. Drugi pedał jest wykrywany tylko jest hamulcem, wciśnięcie "Rev." odwróci kierunek osi.W tej kierownicy gaz/hamulec jest na jednej osi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety, nie działa, teraz pod lewym pedałem mam hamulec, prawy nadal nie reaguje :/

Coś odkryłem. Przy takich ustawieniach jak w załączniku pedał hamulca działa, jednak jest problem gdyż w grze on nie "odbija" (?) + sam autobus zachowuje się dziwnie gdyż wyje (silnik pracuje na wysokich obrotach). O co chodzi tym razem?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Boże oś Y to są dwa pedały gaz/hamulec a teraz masz sam gaz wciśnęty na 49%. Ustawiasz tam "Throttle/brake", haczyk przy "Rev." i masz prawy pedał gaz, lewy hamulec i "Trait" daj na "linear" i powinno być ok.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem te ustawienia zastosowane i nie działają - za każdym razem działa tylko JEDEN Pedał (w zależności od rev to albo ten od gazu albo od hamulca)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta