kazik2000

Repaint Tool

110 postów w tym temacie

Siema.

Mam problem otoż zrobiłem tak.

otwarłem??:o plik templates\D86_01_BS.bmp w SDK programem Paint.NET przemalowałem cala bleche na czarno zapisałem jako dmp właczam RepaintTool wybieram D86_1.rpc pozniej moja teksture bmp powstaje mi plik DDS wrzucam go do C:\m-r-software\Omsi\Vehicles\MAN_SD202\Texture\Werbung_D86 i tam twoze jeszcze plik cti

D86_01_BS

[item]

D86_01_BS

farbschema_tex1

D86_01_BS.dds

I cholera nie działa.... :( nie wyświetla mi tej textury w omsi

nie mam siły nawet tego poprawiać..... dałeś popis na całej lini

//edit

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Być może twój plik .cti jest plikiem nazwa.cti.txt jeśli masz włączone w windowsie ukrywanie znanych rozszerzeń. Wtedy OMSI go nie przeskanuje :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam zrobiony własny plik cti i dodany do istniejącego. wyłączone ukrywanie.

We właściwościach pisze format cti...

ręce opadają :P złośliwość rzeczy martwych :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zacytuję z trzeciego posta:

Dxx_01_MA.bmp - plik biało-czarny - generalnie wszystko co jest czarne zostanie czymś oskryptowane' date=' czyli szyby, numery taborowe, wyświetlacze... Miałem problem z tym, że po repaincie okolice wyświetlacza były beżowe. A to dlatego że obwód ich był pokryty czarnym kolorem w tym pliku. Wystarczyło zmniejszyć "czarność" (dopasować do wymiarów szyby).[/quote']

W skrócie: zamaluj obwódkę na biało - wszystko co jest na czarno nie zostanie pokryte Twoją farbą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok. Tylko że przy D92 niewidzę takiego pliku. Czy mam go stworzyć w plikach repaint tool

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam małe zapytanie,

otóż potrzebuje zmienić podkład pod taborowy - oryginalnie jest on beżowy.

Lub druga opcja by zmienić kolor samego taborowego, wie ktoś jak mógłbym to uczynić?

Pytanie wspiera Administracja portalu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podkład pod numer taborowy...

W pliku (S)Dxx_01_MA.bmp usunąć małe czarne prostokąciki na przodzie i tyle. Weź też pozycje i rozmiar tych prostokątów...

W pliku (S)Dxx_01_BS.bmp używając pozycji i rozmiarów z MA zamaluj te prostokąty wg. własnej potrzeby - jeśli tekstura nie jest reklamą całopojazdową ([OT]błee[/OT]), a czystym malowaniem firmowym... nie musisz.

Tak samo [sichtkarten Kasse] nad drzwiami, logo BVG na boku, obwódki wyświetlaczy, etc.

Kolor taborowego...

Wejdź w <ścieżka>\Vehicles\MAN_SD20x\Model i znajdź plik model_(S)Dxx.cfg odpowiadający twojemu wozowi. Następnie znajdź taki lub podobny wpis na górze pliku:

0
[texttexture_enh]
number
Kennz_DtAlt
64
64
1
0
0
0
3
1

Interesują nas te trzy zera po środku - są to dane RGB (0,0,0 to czarny). Znajdź pasujący Ci kolor oraz zamień po kolei dane: R (czerwień), G (zieleń) i B (niebieski).

Pasuje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A załadowałeś teksturę/wóz od nowa?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi też "za Chiny" nie udaje się zmienić koloru numeru taborowego (w SD81). Zmieniam wartości RGB tam gdzie niby trzeba a numery jak były tak dalej są czarne.

Edit: mam problem również z teksturą "SD81_04.bmp". Chcąc zrobić dobre malowanie musiałem edytować i ten plik (chociażby zmiana kolorów rurek). Ale żeby było mało inwazyjnie zapisałem go pod inną nazwą ("SD81_04new.bmp"), po czym w pliku modelu (oryginalnie "model_SD81.cfg") zamieniłem wszystkie deklaracje tego pliku na nową nazwę. Gra się wysypuje po wybraniu modelu i nie wiem co z tym dalej zrobić. Nigdzie indziej nie ma deklaracji tego pliku więc nie wiem w czym rzecz. Bitmapa jest poprawna bo bez zmiany nazwy działa. Ktoś wie o co może biegać?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapewne tekstura została zamapowana na model 3D pod taką, a nie inną nazwą (wiem, dziwne, skoro była deklaracja w pliku .cfg). Może zrób normalnie - back-up oryginału > nowy plik w starą nazwę > poprawka w config-u.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, ale jakbym chciał już udostępnić to że się tak wyrażę - lipa. Nie każdemu np. w SD81 spodoba się nowa kolorystyka, a niektórym nawet jak się pisze, żeby robili kopie zapasowe wielkimi i pogrubionymi literami to i tak nie zrobią, a później pretensje. Zapytam jeszcze na forum oficjalnym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.Napiszę tutaj żeby nie zabrudzać forum.A więc tak mam problem z Repaint tool oto ten problem : piszę mi 75 Path/Access to error pomocy :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest błąd systemowy, nie programu Repaint Tool.

W którym momencie się on pojawia?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pojawia się on kiedy włączam Repainta

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla każdego, kto ma problem z kolorem numeru taborowego w MAN-ach

(na przykładzie SD81):

1. Odszukujemy plik konfiguracyjny modelu autobusu (np. model_SD81.cfg) i tworzymy kopię zapasową;

2. Odszukujemy linijki i wg mojego opisu wprowadzamy zmiany:

###################
Text-Texturen:
###################

Wagennummer:

[texttexture]
number
Kennz_DtAlt
64
32
1 - zmieniamy na 0, aby zmiana barw zadziałała
0 - wartość R modelu barw RGB
0 - wartość G modelu barw RGB
0 - wartość B modelu barw RGB

Przykładowo, by uzyskać kolor czerwony ten fragment powinien wyglądać tak:

###################
Text-Texturen:
###################

Wagennummer:

[texttexture]
number
Kennz_DtAlt
64
32
0
255
0
0

3. Zapisujemy plik.

Wartości barw modelu RGB można sprawdzić w każdym programie graficznym, albo na stronie http://www.kurshtml.edu.pl/generatory/kolory.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm... pisałem to wcześniej, to jedna sprawa...

A druga... ostatnio cackałem się z wyświetlaczami w D92 (wiem, nie ta kategoria, ale pominę już to). Okazało się, iż po wpisaniu danych 255,102,0 (oczywiście w osobnych linijkach) wyskoczył mi ciemny purpur... Pomarańcz mi wyszła po bodajże 0,102,255, co jest błękitem... Więc jest to BGR.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok to teraz ja mam problem mianowicie. Załadowałem plik D92_2.rpc do "repaint tola" pozniej załadowałem teksture karoserii w bmp. i kiedy klikam, żeby mi skonwertował to pliku nigdzie niema :/ trzeba jakoś ustawić ścieżkę kopiowania bo za chiny ludowe nie wiem gdzie sie to zapisuje :/

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plik skonwertowany wykonwertuje tam, gdzie jest plik do konwertowania. Wiem, przekonwertowałem :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W jakiś cudowny sposób plik się pojawił w pliku repaint xD ale dobra przynajmniej jakieś podstawy mam więc morze w końcu coś przemaluje. Dzięki Piotrze.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, że może to się wydawać głupie ale jak usunąć tą "szachownice z tekstur? (w gimpie)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta