kazik2000

Repaint Tool

110 postów w tym temacie

o.O Ta szachownica szaro biała to tło niewidoczne :P i tak go nie będzie po zapisaniu pliki :P tzw kanał alpha ... Nie usuniesz tego. ;]

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystarczy, że dodasz nową warstwę :P a warstwę bazową wylączysz albo usuniesz i zapiszesz plik.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

o.O musisz mieć odpowiedni program :P gimp Photoshop :P i bardziej się dowiaduj na necie google nie gryzie. Poza tym duzo filmów jest na YT o działaniu na warstwach.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Następne głupie pytanie. Jak chce usunąć logo bvg(czy jakoś inaczej) to gdzie mam wstawić to Dxx_01_AD.bmp?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra z innej beczki bo zaczyna mnie to irytować :/ zapisałem swoją teksture przerobioną w PhotoShopie do pliku BMP. I w momencie kiedy chce dać żeby programik przekonwertował na teksture do omsi dostaje taki komunikat.

Stream-Lesefehler. Tak więc jest jakiś specjalny format czy trzeba go jakoś specjalnie zapisać, żeby mi go odtworzył ?? bo np. jak ten sam plik w paincie zapisze do formatu bodajze 256 bmp to wtedy program mi przekonwertuje texture. Ewentualnie mogę ową texture podesłac komuś kto to ogarnia, żeby mi ją przekonwertował. Z góry dzięki.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak mówisz - musisz otworzyć i zapisać plik np. Paintem, bo Photoshop ma troszkę inny sposób kodowania i jak widać konwerter go nie trawi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki wielkie ;] Juz to ogarnąłem. Natomiast jest inna sprawa :/ Nie wiem czemu ale nie chce mi sie zrobić textura na szybach :/ robie sobie kolorek karoserii i przy konwercie textury biorę plik z dopiskiem fenster i zapisuje go a pozniej tworze sobie alphe TGA i albo robi mi sie tak, że szyby są całe czarne np. i to co mialo być na szybach niema tego, albo są takie jakby ich nie było... wydaje mi się, że popełniam błąd przy tworzeniu "alfy" natomiast jest jeszcze jedna sprawa. Jak skonwertuje plik i pozniej go otworze to przy przednim wyswietlaczu robi mi sie kremowa obwódka :/ i dodają się herby WTF ??

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz wyedytować pozostałe pliki dot. wozu - MA, MU i AD.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chłopaki, mam mały problem ponieważ przerobiłem skin zkm gdyni na ten z linii 050. Ja plików do malowania nie wyciągałem, dostałem je od znajomego i teraz pytanie kieruje do was. Jak te dwa pliki odpowiadające malowaniu zkm gdynia zmienić w pliki do gry już.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam jakiego programu używacie do teksturowania?mógłbym poprosić o link?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam go pobranego.Próbowałem i nic.Duże piksele sie pokazują.Trzeba jakiegoś pluginu dodać czy co?

LINK USUNIĘTY! <<<< klikajcie warto

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zablokować kanał alhpa w gimpie, żeby móc przemalować nadwozie? Muszę dodać, że próbowałem już z krateczką ''zablokuj alpha'', ale nic z tego... :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak usuniesz kanał alpha to masz bardzo rozświetlone tekstury.Więc najlepiej to zrób tak

1. Zmień rozszerzenie na bmp danej tekstury.

2. Następnie otwórz ją Paint-em

3. Zrób kropkę potem cofnij to zapisz.

4. Przerób teksturę w Gimp-ie

5. lub Paincie (wtedy omijasz punkt 3).

6. Zapisz. Skonwertuj. I gotowe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście polecam program PaintNet do zrobienia kanalu "alfa" czas jaki jest do tego potrzebny to 10s na otworzenie i zapisanie :P reszta to zaznaczanie co ma być na szybie.

PZR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drogi kaziuku nie zamykaj mi tematu gdy ja go jeszcze nie skończyłem. Dwa w tym temacie co dałeś nic nie znalazłem co było mi potrzebne.

Do jasnej cholery, pomalowałem w plikach MU i MA te rzeczy których chciałem się pozbyć, zapisałem to dopisałem do pliku i dupa jasna z tego wyszła. Dalej to samo.

Zkm Gdynia

[item]
Zkm Gdynia
farbschema_tex1
D89_01_Zkm_Gdynia.dds

[item]
Zkm Gdynia
farbschema_tex2
D89_02_Zkm_Gdynia.dds

[item]
Zkm Gdynia
farbschema_tex3
D89_01_MA.dds

[item]
Zkm Gdynia
farbschema_tex4
D89_01_MU.dds

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dopisanie plików MA i MU w tym pliku nic Ci nie da. One są "zaciągane" w konwerterze i się "wklejają" do dss'a. Wywal te dwa ostatnie item'y bo one nic nie dają.

rzeanalizuj jeszcze raz dokładnie post: http://omnibussimulator.pl/Temat-Repaint-Tool?pid=1541#pid1541 i http://omnibussimulator.pl/Temat-Repaint-Tool?pid=2046#pid2046. Jak wykonasz wszystko krok po kroku to będzie śmigać aż miło :)

EDIT2: Masz nawet video tutorial tutaj

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ciekawe czy wywalając wpisy przykładowo MA i MU z tych plików .rpc konwertera nie byłoby problemu z teksturą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta