kazik2000

Repaint Tool

110 postów w tym temacie

Wszystko zrobiłem i zapisałem na pulpit, te wszystkie pliki BMP gdzie mam teraz dać? Do repaint tool

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stwórz sobie w głównym folderze omsi folder Repaint i wklej tam pliki z SDK odnośnie repaintów SD200 i SD202... w tym pliku przerabiasz te pliki MU itp itd. I podczas konwertu ten program sam stamtąd bierze te pliki.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodałem kanał alpha w gimpie, zapisałem i tekstury są ok, ale rejestracje, naklejki i dmuchawa są czarne, pomimo, że w miejscach na te elementy zrobiłem maksymalne nasycenie. :?:22 Annoyed:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie nie masz dać nasycenia na maksa ... Nie dość że daje się kanał alpha to jeszcze trzeba zrobić żeby te zaznaczone elementy też były przeźroczyste. tak na jakieś 50% lub czasem nawet jeszcze więcej ..

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zmniejszę, to też nie działa, a tylko autobus strasznie się błyszczy.

Zamieszczam do wglądu: KLIK

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam dokładnie taki sam problem:

Dobra z innej beczki bo zaczyna mnie to irytować :/ zapisałem swoją teksture przerobioną w PhotoShopie do pliku BMP. I w momencie kiedy chce dać żeby programik przekonwertował na teksture do omsi dostaje taki komunikat.

Stream-Lesefehler. Tak więc jest jakiś specjalny format czy trzeba go jakoś specjalnie zapisać' date=' żeby mi go odtworzył ?? bo np. jak ten sam plik w paincie zapisze do formatu bodajze 256 bmp to wtedy program mi przekonwertuje texture. Ewentualnie mogę ową texture podesłac komuś kto to ogarnia, żeby mi ją przekonwertował. Z góry dzięki.

PZDR siroccoxp

[/quote']

Ale pytanie brzmi: czy zna ktoś poprawne ustawienia przy zapisie w Photoshopie, żeby RT to odczytał? Bo szczerze mówiąc nie chcę się cofać do jakiegoś Gimpa czy tym bardziej PaintNeta.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba by się bawić z ustawieniami zaawansowanymi zapisu do .bmp Photoshopa, ale myślę że otworzenie i zapisanie pliku chociażby w Paint-cie nie robi wielkiego problemu. Każdy, kto ma błąd Stream-Lesefehler w RT niech po prostu tak zrobi i już, no chyba, że chce się komuś bawić z tymi ustawieniami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, sprawa nie jest tak beznadziejna jak myślałem :) Do wszystkich co chcą robić w PS, zróbcie sobie teksturkę, później spłaszczcie, i skopiujcie całość do byle jakiego Painta, no i tam zapis do BMP.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siemka wszystkim! =))

Bardzobym prosił o wytłumaczenie mi krok po kroku (bo jestem praktycznie w tym zielony) co zrobić by znikło mi to o czym pisałem w wcześniejszym poście:

http://omnibussimulator.pl/Temat-Pytanie-dotycz%C4%85ce-tekstury

Przeanalizowałem ten post:

http://omnibussimulator.pl/Temat-Repaint-Tool?pid=1541#pid1541

Ale nadal nic z tego nie rozumiem...

BARDZOBYM prosił o wytłumaczenie!:23 Please:

A jakby ktoś mógł luknąć w ten post też byłbym wdzięczny =));)

http://omnibussimulator.pl/Temat-Jak-zrobi%C4%87-w%C5%82asny-wy%C5%9Bwietlacz

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest w gruncie rzeczy bardzo prosta sprawa- sugeruję się załączonym przez Ciebie postem, bo już sam zapomniałem jak to się robiło. ;P

"Dxx_01_MA.bmp - plik biało-czarny - generalnie wszystko co jest czarne zostanie czymś oskryptowane, czyli szyby, numery taborowe, wyświetlacze... Miałem problem z tym, że po repaincie okolice wyświetlacza były beżowe. A to dlatego że obwód ich był pokryty czarnym kolorem w tym pliku. Wystarczyło zmniejszyć "czarność" (dopasować do wymiarów szyby)."

Otwierasz ten plik autobusu, którego chcesz teksturować. Generalnie to wszelkie wyświetlacze itp. mają czarny kolor poprowadzony ponad ich wielkość. Dlatego Ty musisz go zredukować, tak aby przykrywał jedynie faktyczny obszar wyświetlacza.

Proponuję Ci w pliku, w którym zawarta jest kolorowa tekstura wyciąć i skopiować np. przedni wyświetlacz i nałożyć w miejsce przedniego wyświetlacza we wcześniej wspomnianym pliku (bardzo dobrze się to robi w programie Paint.Net). Jeżeli dobrze go spasujesz to powinno wszystko grać. Potem wystarczy zrobić analogicznie z pozostałymi. W mojej teksturze wejherowskiego MANa dało to taki efekt:

http://omnibussimulator.pl/Temat-Tw%C3%B3rczo%C5%9B%C4%87-Busika105?page=2

Jak widzisz możesz ten obszar również całkowicie wykasować w miejscach numeru taborowego- wtedy podkład pod nie będzie w kolorze nadwozia. Jeżeli masz jeszcze jakieś problemy to pisz na PW- jeżeli będę potrafił postaram Ci się pomóc. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A przede wszystkim dopisuj się w tamtym temacie. W zasadzie to już w tym, bo przeniosłem ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam 2 pytania:

1.Do czego służy plik .rpc, jaka jest jego struktura?

2.Edytowałem dwa pliki: D92_01_AB.dds i D92_02_AB.dds. Gra poprawnie rozczytuje teksturę D92_02_AB.dds, ale jak pokolorowałem na odcienie pomarańczowego D92_01_AB.dds (dach także pokolorowałem na odcienie pomarańczowego), zrobiłem nowy plik .cti, włączam grę, a tam... chromowany autobus (oprócz dachu!)!

Plik .cti:

ZTM

[item]

ZTM

farbschema_tex1

D92_01_ZTM.dds

[item]

ZTM

farbschema_tex2

D92_02_ZTM.dds

(Po edycji plików zmieniłem nazwę)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak napisane w linkowanych postach, plik .rpc "mówi" z jakich tekstur korzysta Repaint Tool. Tylko że Repaint Tool korzysta z bitmap.

Ty piszesz że edytowałeś jakieś gotowe .dds'y (D92_01_AB.dds i D92_02_AB.dds) a w pliku .cti masz odniesienie do zupełnie innych (D92_01_ZTM.dds i D92_02_ZTM.dds). Ja nigdy nie korzystałem z bezpośredniej edycji plików .dds tylko przechodziłem właśnie przez Repaint Tool z bitmap, które zapisane były w plikach .rpc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Plik .cti:

Cytat:

ZTM

[item]

ZTM

farbschema_tex1

D92_01_ZTM.dds

[item]

ZTM

farbschema_tex2

D92_02_ZTM.dds

(Po edycji plików zmieniłem nazwę)

Czytaj to, co nieskreślone.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdarza się, starość nie radość ;)

2.Edytowałem dwa pliki: D92_01_AB.dds i D92_02_AB.dds. Gra poprawnie rozczytuje teksturę D92_02_AB.dds' date=' ale jak pokolorowałem na odcienie pomarańczowego D92_01_AB.dds (dach także pokolorowałem na odcienie pomarańczowego), zrobiłem nowy plik .cti, włączam grę, a tam... chromowany autobus (oprócz dachu!)!

[/quote']

Ponawiam pytanie. Czy edytowałeś .dds jakimś programem graficznym? Jeśli tak, być może ów program zapisał plik z jakimiś innymi parametrami? Tak jak pisałem, jedyne doświadczenie mam z edycją bitmap zapisanych w .rpc i konwersji za pomocą Repaint Tool.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdarza się, starość nie radość ;)

Fakt.

Ponawiam pytanie. Czy edytowałeś .dds jakimś programem graficznym? Jeśli tak, być może ów program zapisał plik z jakimiś innymi parametrami? Tak jak pisałem, jedyne doświadczenie mam z edycją bitmap zapisanych w .rpc i konwersji za pomocą Repaint Tool.

Edytowałem GIMPem, ale zapisałem w .bmp , otworzyłem pliki w programie DXTBMP i zapisałem jako .dds (DDS DXT1).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najprawdopodobniej tu jest problem. Pierwsze to przy eksporcie gimpa do bmp trzeba zaznaczyć 24bity (piszę z pamięci). Drugie to kolejny program, który być może zapisuje .dds w jakimś formacie, którego nie łyka OMSI. Jeśli zrobisz dokładnie tak jak w poradniku, to nie powinno być problemu z chromowaną karoserią.

Ewentualnie, zapisaną bitmapę z gimpa otwórz w Paincie i zapisz ponownie. Format ten jest akceptowany przez RT (co zostało udowodnione w tymże wątku). OMSI jest dosyć kapryśne i pewne niestandardowe procedury mu nie służą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze nic nie robiłem w Repaint Toolcie i nie będę robić dopóki nie dowiem się jak tego używać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta