Gość nicer34567

Projekt Śląsk

77 postów w tym temacie

Witajcie!

Ostatnio naszła mnie wena i stwierdziłem że spróbuję sił jako mapmaker. Zachciało mi się jakieś linii KZK GOP/MZKP. Wybór jeszcze nie padł, prawdopodobnie może być to linia 185, jednak przydałby się do niej Jelczyk M121I :) Aktualnie robię trasę od dworca na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich do zajezdni PKM-u Świerklaniec przy DK78 przez Tarnogórską i Parkową. Stan dzisiejszy: dworzec (brakuje w sumie tylko reklam i odpowiedniego daszku, podobny do tego z dworca, jaki powinien być, tylko za długi jest w Google Warehouse jako przystanek kolejowy w Będzinie <http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=57dbfa1642920306b1d52315e80e6f30&prevstart=36>)

Jako że jest to bardzo wczesne stadium rozwoju, powiedzcie czy w ogóle opłaca się nad tym pracować ;)

Kilka screenów:

2j9xm2.jpg

pqs43e.jpg

xqa9di.jpg

hdrwdd.jpg

szlzqq.jpg

5l1c83.jpg

0jhyb8.jpg

gimdiw.jpg

1mnrmu.jpg

[mod]edit.nazwa tematu.jss2008[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że w końcu zmobilizowałeś się do dalszej budowy :P Moim zdaniem drogi jak i otoczenie okołodrogowe prezentują się bardzo ładnie i estetycznie, zauważam potencjał :P Jeśli w późniejszym czasie zapełnisz te puste miejsca i popracujesz nad scenerią, która akurat jest dość uboga (rozumiem, że jest to początek), to może wyjść z tego na prawdę ciekawy projekt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ładnie, dworzec jakby żywcem wyjęty :D. Szkoda, że tak rzadko bywam w tej części Śląska, więc więcej powiedzieć nie mogę. Są własne drogi, ładne otoczenie. W zasadzie nie widzę obiektów z Berlina (!), ale nie wiem czy za to chwalić, czy nie. Obiekty użyte na mapie z tego co wiem są dość FPSożerne... no, ale pożyjemy, zobaczymy :]

Powodzenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz, na tych ustawieniach OMSI które mam na Szczecinie z Merolkiem Juliana mam koło 15 FPS a tutaj poniżej 20 czasem zejdzie jak stoją na dworcu Merolek Juliana i Lion's i kiedy ładują się tekstury, ale postaram się ograniczyć te FPS-ożerne obiekty ;) Pewne jest to że pojawi się trochę obiektów z Google Warehouse, m.in. budynki na Szarleju :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popraw teksture chodników ;] BO teraz wygląda jakby jednego "puzla" dostawczakiem przywozili. Zwiększ w notatniku szerokość tekstury ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam małe pytanie: Czy z tym screnem jest wszystko ok?szlzqq.jpg Albo mi się zdaje albo na budynku widzę znak "przejście dla pieszych". Weź to popraw bo wygląda to dosyć dziwnie. Po za tym jest raczej w porządku. Powodzenia w dalszych pracach. Pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż, magia obiektów z Warehouse ;) Ale poprawkę będę mógł wprowadzić najwcześniej w poniedziałek bo muszę z wakacji wrócić ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wreszcie, już myślałem, że nie doczekam się mapy moich Piekar i pozostanie mi tylko Bytom :D Z powyższych screenów razi w oczy dużo pustego miejsca, ale wiadomo, że to tylko kwestia czasu. Chodniki też przydałoby się poprawić, no i na dworcu dodać budkę z lodami :D Powodzenia! Już nie mogę się doczekać! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nurtuje mnie takie pytanie. Dałoby się złączyć mapkę Bytomia i mapkę Piekar oczywiście jak będzie ukończona i zrobić linię np 114 czy 192. Mapka zapowiada się wspaniale, sam mieszkam w Piekarach więc autor jak na razie oddaje w 100% realność. Powodzenia przy dalszych pracach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh, wszystko z czasem panowie ;) Myślałem o 192, 700, 24, 99, 104 potem, wtedy miałbym powód do robienia Świerklanca i dworca w Tarnowskich Górach :D Tak właściwie to dopóki nie doszedłem nawet do Szarleja to nie myślę o tym, jedyne marzenie to idealne rondo przy Spodku w KAtowicach :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wątpię by opłacało się łączyć te mapki, lepiej niech obie idą własnym tokiem roboty :)

Co do projektu cieszę się, że powstają kolejne linię KZK GOP :) Prace jak na razie nie wyglądają źle jak się postarasz możesz osiągnąć duży poziom

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej od razu zrobić całą mapę KZKGOP skoro jest to Projekt Śląsk ^^

Oczywiście żartuje. (chociaż przyznam, chciałabym) Wiadomo, że tworzenie takiej mapy jest czasochłonne.

Ja tam akurat nic do chodników nie mam ;p Podoba mi się. Tylko czekać teraz aż autor wyda mapkę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hejoł :D

Wróciłem z urlopu więc w miarę możliwości będę pracować nad mapką :)

Zdjęcia ze Street View dam jak skończę w około 90% otoczenie dworca (chodzi mi o ul.Śląską, skrzyżowanie Śląskiej ze Szmaragdową, Konstytucji 3 Maja z gen.Ziętka i gen.Ziętka z Papieża Jana Pawła II

Oprócz tego zapomniałem o ścieżkach na splinach drogi, więc układam je osobno :D

Problem był z dworcem, a dokładniej miejscem parkingowym dla autobusów: eunmhr.jpg

Zmian niedużo, ale pokażę mimo wszystko, jutro postaram się ogarnąć nieco więcej niż dziś :D

nqx3wx.jpg

gvm214.jpg

9zr16i.jpg

tsphds.jpg

kru2dp.jpg

fnlhc3.jpg

pd7miv.jpg

4hszua.jpg

6ep3ym.jpg

1o1s4o.jpg

fqxvnt.jpg

pywiym.jpg

lb88lm.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obawiam się, że na tym parkingu w jednym miejscu jest za ostry skręt :D ale tak ogólnie wygląda wszystko okey. Powodzenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oo co ja widzę.

Projekt Śląsk :)

Będziesz robił miasto Gliwice?

Sam chciałem się zabrać za tworzenie mapy Gliwic (PKM Gliwice) więc stąd moje pytanie :)

PS. Powodzenia w tworzeniu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm... Gliwice... Pomyślę później, jeszcze nie skończyĺem nawet Osiedla Wieczorka w Piekarach :D Do Gliwic to trochę drogi jest, więc najwcześniej jak wyjdzie OMSI 2 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładnie to wygląda. Szczerze mówiąc jestem pod wielkim wrażeniem. Bardzo fajnie i klimatycznie to wygląda, nawet z tymi ubytkami na mapie. Jedyne co mi się nie podoba, to tekstura trawy. Jednak standardowa jest wg mnie lepsza :D

Powodzenia!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SL, tam to jest żeby nie było pusto, chociaż w widoku z ulicy jest podobnie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Długo mnie nie było, w kwestii mapy także wiele się nie zmieniło, ale jednak okres przedszkolny, bieganie za zeszytami, książkami etc. robią swoje i od powrotu z wakacji na mapkę mam maksymalnie godzinę dziennie:

ma1sd5.jpg

g0emw2.jpg

mpeppg.jpg

aqvx5m.jpg

wzspxh.jpg

maxxlk.jpg

Aha, jeszcze jedno, tu przy dworcu nie ma tych pasów bo się starły:

nwipgd.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, nie padł, prace trwają, ale jest to tempo na tyle ślamazarne, że nie ma w sumie za dużo do pokazania ;) Jak mam czas to czasem cos dłubię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.