L100

OMSI 2 dostępne już na aerosoft.com - przedsprzedaż

82 postów w tym temacie

Ja już pograłem kilka godzin i mam mieszane uczucia.

Czy mogę prosić o więcej informacji? Co oznaczają owe mieszane uczucia? Tez zastanawiam się nad zakupem Omsi poprzez steam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to małe podsumowanie ode mnie...

Nie spodziewałem się mega rewolucji i w sumie słusznie... Wydajność została poprawiona, u mnie jest wzrost o 5-7 FPSów, ale tylko w miejscach, gdzie znacząco FPS'y spadały. Czyli było 26 FPSów, teraz jest około 33.

Sam MAN NG272 to cud, miód i malina. Jednak większym wyzwaniem nadal jest prowadzenie Urbino 15, ale to w sumie odpowiada rzeczywistości ;). No i co najważniejsze AI umie prowadzić "przeguby".

Dodano również nowych pasażerów (są gówniarze :D) na mapie Berlina, jednak wydaje mi się że pod względem wielokątów za bardzo obciążają grę. Ruszanie "głową" to również śmieszny bajer, ponieważ w czasie skrętu kierowca patrzy się tylko przed siebie. Nadal trzeba ręcznie zmieniać położenie kamery. Jednak fajnie nami "szarpie" na nierównościach i czuć kiedy rwie sekcję B :). Wydaje mi się, że również pasażerowie stali się bardziej wyrozumiali (szczególnie mniej marudzą w czasie skręcania, czy zakrętów).

Jedną z najfajniejszych nowości jest stan techniczny autobusów. Miałem już jedną awarię - zepsucie wyświetlacza :D. Na dole pojawiła się decha z napisem "Sonderfart". Fajna sprawa. Stan techniczny pojazdów wpływa na przyśpieszenie, zmianę biegów i inne sprawy związane z działaniem układu napędowego autobusu.

No i na koniec błędy. Mam dziwne przeczucie, że gra cały czas się "patchuje".

Błędy, które napotkałem (w kolejności chronologicznej) przez 2h gry:

1. Escape nie działał, nie dało się wyłączyć menu.

2. Blokowało grę na wgranych mapach po 3 minutach grania.

3. Po wybraniu numeru autobusu pokazywał się błąd.

4. Nie można było ruszać myszką, nawet jeżeli zmienialiśmy sterowanie.

5. Żadna dodana mapa nie działa przez 3 włączenia gry, później wszystko było OK.

Teraz wszystko działa poprawnie. Wytłumaczy to ktoś? :D ja nie ogarniam.

OSMI2 to OMSI 1.7 i tyle. Lepiej czekać na polską wersję (ok. 70 zł) - szanujcie swoje pieniądze :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy mogę prosić o więcej informacji? Co oznaczają owe mieszane uczucia? Tez zastanawiam się nad zakupem Omsi poprzez steam.

Jeśli ktoś lubi pożyczać gry on-line, w cenie pełnej wersji pudełkowej, to niech śmiało kupuje OMSI2. Bądźcie pewni, że STEAM podda was dokładnej weryfikacji za każdym razem gdy bez ich zgody zmienicie przeglądarkę, kartę graficzną, dostawcę internetu albo obrazek na pulpicie. I oczywiście, żeby zagrać w OMSI2 musicie mieć zainstalowanego i uruchomionego klienta STEAM, który z morderczą skutecznością sprowadzi wam FPS-y do 5-10 klatek na sekundę.

A co kiedy STEAM pewnego dnia wyłączy swoje serwery? Korporacje nie są wieczne. Jak tylko interes przestanie im się opłacać, to wyjmą wam wtyczkę i po zabawie. A na płycie, którą kupicie za 119 zł, zamiast gry macie tylko instalator STEAM!

Dla mnie OMSI2 na STEAM oznacza definitywne pożegnanie z OMSI2. I wnioskując z zamieszek na ich własnym forum, duża część miłośników OMSI też się zbiera do pożegnania. Ponieważ jednak niestety zapłaciłem już za OMSI2 (o tym, że wersja z Aerosoftu również będzie wymagała połączenia ze STEAM dowiedziałem się dopiero gdy dostałem przesyłkę!), intensywnie rozglądam się za złamaną przez piratów wersją :/ Chyba, że ktoś chce ode mnie odkupić ten nowy, rozpakowany, ale nie aktywowany jeszcze na STEAM badziew za 100zł. Jeśli odbierze osobiście na terenie Warszawy to zaoszczędzi jeszcze na przesyłce. Ale nie namawiam, bo naprawdę szkoda pieniędzy. Lepiej kupić za nie, któryś z dodatków do OMSI1.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co ty nazywasz weryfikacją gdy zmienisz coś bez zgody Steama to nazywa się zabezpieczeniem na wypadek kradzieży konta. A aby zweryfikować zmianę wystarczy akceptować ją na mailu, więc nie widzę tu problemu. No ale Polak to Polak...

Natomiast co do serwerów i istnienia samego Steama, to oto w najbliższych czasie się nie boję. Bardziej prawdopodobne jest to, że M&R upadnie niż Steam. Ale jeżeli nawet miałoby się tak stać to serwery Steama nie mają nic do samej gry. Jedyne co robią to umożliwiają nam zakup i instalacje samej gry. Gdy steam upadnie wystarczy, że M&R reaktywuje dystrybucje via Aerosoft. A właśnie dlaczego przy premierze OMSI 1 nikt nie buntował się temu, że gre instalujemy za pomoca aplikacji Aerosoftu? Przecież Steam jak i Aerosoft posiadają takie same przeznaczenia.

Osobiście nie widzę żadnego argumentu przeciw dystrybucji via Steam a nawet uważam ją za lepszą od poprzedniej aerosofckiej.

Pozdrawiam,

R. H.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@izomag

Co za bzdury, skąd Ty to bierzesz?

Po 1. Bzdurą jest, kompletną bzdurą, że Steam zabiera, aż tak wydajność, bo nie zabiera jej w ogóle, wykorzystuje ~ 40 mb RAM'u i tyle, no chyba, że masz komputer z przed 2004 roku to się nie dziwie.

Po 2. Steam nie upadnie, jest to świetna platforma dystrybująca gry, podbijająca popularność itd

Po 3. Steam nie wymaga połączenia do internetu, wymaga go jedynie w czasie pierwszej aktywacji gry, nie ma również takiej absurdalnej weryfikacji jaką opisałeś, jedynie pyta czy ty zmieniłeś komputer czy nie, z podejrzenia np. o wykradnięcie konta...

Po 4. To nie Steam jest winny bublowi jaki wyszedł z OMSI 2, a jego wydawcy i producenci. Steam jest tylko dystrybutorem.

Jeśli masz takie problemy z Steam, w dodatku piszesz teorie wyssane z palca, to odpuść sobie i wróć do jakiś bardzo prostych zajęć.

// Ortografia - Logitech

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem rozwiązany, znalazłem sposób na zabawę OMSI 2 bez zadawania się ze STEAM 8)

Co do „bubla”, to autorzy OMSI udowodnili, że są świetnymi programistami i na pewno doprowadzą produkt do stanu grywalności, o to się akurat zupełnie nie martwię. Gratuluję natomiast wiary w trwałość firm IT typu STEAM :]. Mam ze STEAM bardzo przykre oświadczenia po Railworks2 i nie zamierzam popełnić po raz drugi tego samego błędu. Dla mnie różnica między Aerosoftem a STEAM jest taka jak między krzesłem i krzesłem elektrycznym, ale to oczywiście moja prywatna opinia i nie każdy musi ją podzielać. Na pewno nie jestem jednak w niej odosobniony.

Teraz pozdrawiam i posłusznie wracam do bardzo prostych zajęć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta