ducato96

Projekt Katowice Wisła

26 postów w tym temacie

Chciałbym zrobić projekt tej że trasy dla busów firm drabas i bus brothers a w pózniejszym żeby rozrosła też z liniami tych firm i miejskich linii prosiłbym o pomoc bo jestem w tym zielony

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie żebym hejtował, czy coś, ale Katowice-Wisła? Szczerze wątpie aby udało Ci się wykonać prawie 100 km trasy do OMSI, nawet jeśli, to komputery z NASA nie dałyby sobie rady... Może wartoby zacząć najpierw od mapek krótszych i fikcyjnych- łatwiejszych do wykonania? Ale to Twoja decyzja. Pozdro :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jezeli moge sie wtracic :P kiedy mp z nasa nie jest potrzebny. Wlasnie otwarte przestrzenie nie sa zasobozerne najgorsze jest scisle miejskie centrum tak wiec jak ktos ma zapal da rade zrobic 100km ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niewykonalne, drogi kolego :). I to z prostej przyczyny - stworzenie tak ogromnej trasy to niesamowicie dużo pracy. To nie jest kwestia kilku tygodni, a nawet miesięcy. Jeśli jesteś z Katowic i koniecznie chcesz robić jakąś realną mapę, to radziłbym pozostać w granicach KZK GOP i stworzyć jakąś linię miejską.

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@siroccoxp: Wiem, ale po co komu mapa z pustymi, otwartymi przestrzeniami? 100 km nudy...

Zgodzę się z przedmówcą, jeśli chcesz zrobić realną mapę, to lepiej wybierz linię krótką, np. w GOPie, ale postaraj się ją zrobić jak najdokładniej. Powodzenia!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie jestem z katowic tylko z mikołowa

i chce spróbować z taką mapą

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

druga kwestia to trzeba by jeszczew znalesc autobus, który da rade pociągnąć te 90/100km/h przez dłuższy czas nie przegrzewając się :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybacz stary, ale jest to niemożliwe, tym bardziej że jesteś początkującym. Żeby to dobrze wyglądało to potrzeba nie dni, nie tygodni, może nawet nie miesięcy. Oprócz tego droga K-ce - Wisła jest trochę "nudna".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tak ogólnie przejechanie takiego "kawałka" drogi zajęłoby nam chyba z 3 godziny nie mówiąc już o tym, że żeby taką mapę stworzyć to potrzeba powyżej 2 lat...minimum.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To by było mądre. Możesz zrobić, tylko musisz umieć najpierw obsługiwać edytor map :E

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Weź sobie najkrótszą trasę w Mikołowie... jeśli masz samochód, zamontuj komórkę na uchwycie i nagraj trasę tego autobusu, dużo daje to przy projektowaniu wzniesień (na google maps masz inna perspektywę, nie widać dobrze gdzie jest wzniesienie). posiłkuj się Google Street View. Przeczytaj temat o tworzeniu własnych spinów (jest to naprawdę łatwe, ja swoją trasę Ruda Śl - Halemba - Zabrze robię wyłącznie na własnych spinach i skrzyżowaniach).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest jedna taka krótka linia 245 tylko potrzebowałbym Jelcz M081MB 14,625260,0,Jelcz_M081MB_851.htmlM081MB mam prośbe czy ktos mogł ktos taki zaprojektowac

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najpierw zrób trasę, potem coś się wykombinuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja sam jestem z Mikołowa Linia 245 przejeżdża blisko mnie jeżeli coś to jestem w stanie pomóc

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie!!! Zrób 605! :)

605 w sumie będzie idealna. Dlaczego?

1) W Omsi wyjdzie około 30 min trasy - idealnie według mnie

2) 605 wyjeżdża z Mikołowa przez Wygodę, Bujaków, Ornontowice, Orzesze. Te miasta/gminy nie są jakimiś gigantami, co za tym idzie poziom FPS powinien być dobry.

3) Na 605 spotykane są obecnie wydane pojazdy do OMSI. Dla przykładu:

- Irexowy SU15

- PKM'owy MA3

- PKM'owy SU12

W "lakierniach" mamy nawet textury PKM Tychy i Irexu do tych pojazdów.

4) Piękny obszar - miasta zmieszane z pięknymi wiejskimi widokami (Od Wygody do Ornontowic mamy w sumie 1 drogę z pięknym krajobrazem)

5) Znacznie historyczne - 605 jako jedna z najstarszych linii w powiecie, najstarsza w Orzeszu (początek lat 80)

6) Nie ma jeszcze mapki z MZK Tychy :)

Oczywiście popieram taki pomysł mapki, ze swojej strony mogę życzyć powodzenia.

//Edit: Dodatkowo będziesz miał dobrą bazę do dalszego rozwoju. Od 605 zaczynając, kończąc np. na projekcie "Powiat mikołowski".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten projekt zostanie reaktywowany gdy wydadzą OMSI 2 wbrew opinii innych członków forum

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Że niby Kato-Wisła?

Jeżeli to jest przez DK81 to radzę zrobić tak:

Na początek Katowice-Żory (nawet wydać jako beta) ok. 40km, a potem Żory-Wisła ok. 50km.

Plan megaambitny, ale niestety będzie ogrom prac, życzę powodzenia, choć wątpię w powodzenie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Grot zobaczysz że się uda

A trasa będzie biegła właśnie przez DK81 potocznie zwaną Wiślanką

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzymam za słowo, bo mamy przecież już Vario, Sprintera, więc mapka byłaby perfekcyjna.

W sumie właśnie DK81 jest znacznym odcinkiem na trasie, a jakąś wielką różnorodnością nie powala, co w sumie powinno pomóc.

Generalnie można będzie trochę pocisnąć, bo na DK81 często jeżdżą szybciej niż można ;).

Interesuje mnie jak zrobisz Katowice, bo to będzie trudny element - w końcu centrum jest bardzo zabudowane. Te busy startują z dworca Andrzeja?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie Katowice są zrobione w 50 % czyli drogi i inne pierdoły ale moją mapę Katowic będzie można użyć później do innych map

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do Bus Brothers startuje z Andrzeja a Drabas z Piotra Skargi

Co do prac droga Katowice Łaziska G. jest ukończona pod względem splinów

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbyś troszkę pokazać screenów - bardzo mnie interesuje ten projekt ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam nadzieję że projekt jeszcze żyje ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta