ducato96

Projekt powiat mikołowski

39 postów w tym temacie

Na temat Mikołowa? Hmmm, dzisiaj widziałem diabelskiego SU15 na 29 ;p Mam oczywiście na myśli Irexowego 666. Dobra, a teraz na poważnie.

Co do projektu proponowałbym wszystkim z okolicy przedstawić swój typ linii autobusowej, która w 1 kolejności powinna znaleźć się w tej mapce. Ja ze swojej strony oczywiście polecam 605, w sobotę udam się na pomiary odległości - tak, aby można się było na czym wzorować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ostatnio w mikołowie pojawił się z bytomia mercedes i nie wiem skąd volvo pierwszy jeździ na 294 a drugi na 655

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego, co ostatnio widziałem, to w nowościach znajduje się:

- MAN NL263 #767

- Volvo B10 BLE-60 #749

- Mercedes Conecto #667 w zamian za MAZ'a

- 2 MAN'y NG262 #776, #777

- Volvo B10L (Steyr) #764

Przegubowe MAN'y są w zamian za 15 metrowe Volva #759 i #760. Nie jestem jednak pewien co do #759. NL'ka dołączyła od tak do swoich 2 braci. Mercedes (poobijany niemiłosiernie, ten MAZ wyglądał 100 razy lepiej) za MAZ'iątko, #749 również dołączyło do swoich braci. Steyr pojawił się jako mocno opóźnione zastępstwo za pociętą już dawno irexową dankę. Steyr ma prawdopodobnie otrzymać stały przydział w robocze 605/2 oraz weekendowe 605/1.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A idź, ten Mercedes wygląda jakby miał z dobrych 10 lat. Wpierw się zdziwiłem, bo myślę - przecież na 294 jest wymóg 2009r, ten Mercedes będzie miał z 10 minimum. A tu patrze rocznik 2009. Tragedia co Meteorex wyprawia z tymi pojazdami :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

irex i meteor robią z siebie pośmiewisko wczoraj widziałem na 245 dankę

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja ze swej strony właśnie 245 polecałbym:))))Mieszkam od lat w Mikołowie,ale jeżeli coś rozpocząć to od krótkiej linii...Ale to tylko moje zdanie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I bardzo dobrze :) Może do tego czasu wyjdzie już 120M to będzie realna trasa, realna linia, realne autobusy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedy należy spodziewać sie jakiś zdjęć?:))))Dokładnie znam 245 linie aczkolwiek 605 również przejeżdża blisko mnie obok ZST ...Ciekaw jestem jak uporasz się z Mikołowskim Dworcem,szczerze wiele jest niewiadomych

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sama budowa dworca nie będzie może aż taka trudna, gorzej będzie według mnie z liniami. Jeżeli projekt ma być odwzorowaniem realnego fragmentu Ziemi, nie wiem w jaki sposób zbudujesz rozkład dla tych linii: J, K, P, 25, 29, 33, 37, 41, 45, 75, 69, 82, 157, 245, 268, 294, 605, 620, 653, 655, 695, 982. Mam nadzieję, że nie pominąłem żadnej :)

Sama budowa jak wspomniałem nie jest problemem. Utworzenie natomiast sieci tych połączeń w odpowiednich godzinach będzie drogą przez mękę. Mimo wszystko życzę powodzenia.

Ja natomiast odbiję nieco od tematu projektu, ponieważ zaczyna mnie martwić jedna rzecz. Nadchodzą chyba problemy tyskkiego PKM'u. Dlaczego?

- Solaris jeżdzący bez przedniej klapy

- kasowniki przymocowane taśmą klejącą

- wyrwana tapicerka z siedzeń

- coraz większy poziom rdzy w środku

- akcja naprawcza na Mikołowie

- trzeszczy w tych Solarkach lepiej niż w Meteorze

Nowość się kończy, a zaczynają problemy. Mam nadzieję, że PKM jakoś się upora z tym, bo po kilku miesiącach zaczynam tęsknić za Meteorem na 605...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

powiem tak do zdjęć jeszcze daleko dopiero zacząłem i jeszcze się uczę a chce zacząć od najtrudniejszego czyli od dworca gdzie chce żeby wszystkie linie tam przejeżdżały tzn. KZK GOP: 37, 41, 653, 695, 905, 982 MZK Tychy 25, 29, 33, 45, 69, 75, 82, 157, 245, 268, 294, 605, 620, 655, E-2, J, K, N, P plac z tyłu już jakoś wygląda ale przód to dużo roboty sam też tworze obiekty pod tą mapę i chce wydać też Jelcza M081MB specjalnie pod tą mapę. Też na Wygodzie jeżdzą linię 120, 669

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może nie wychodź tak bardzo w przeszłość skoncentruj się póki co na razie na tych dwóch liniach bo jest na czym się koncentrować:)Mnóstwo roboty przed tobą kolego no ale zaciskamy dłonie i trzymamy kciuki za powodzenie

Jeżeli byś jednak potrzebował pomocy to MY koledzy z Mikołowa pomożemy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj Ducato, jak tam idą prace? Pochwalisz się jakimiś screenami z prac? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie prace idą powoli bo mam też do załatwienia rodzinne sprawy. Jeżeli chodzi o mapę to kończę dworzec i drogę do placu 750-lecia.

Gdy skończę to zaczynam plac 750-lecia. Autobus pod linię 245 jest zrobiony w połowie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro projekt wstrzymany, to temat zostanie wykorzystany jako pogaduszki o Mikołowie :)

Powiem szczerze, że obecnie ciężko się połapać w taborze Meteorexu. Tak jak w przypadku choćby 709 - zjechał o 18.30 na zajezdnię, następnego dnia śmiga w KZK GOP z innej zajezdni...

Oczywiście najsmutniejszym faktem dla mnie jest koniec epoki M125M. Sztojerek też nie jeździ - służy jako rezerwa. Ale nie dziwie sie temu. Paląc 50l/100km :P

Crossway 673 dostał wreszcie wyświetlacz. Taki sam Pixel, jaki był w każdym 120M (oprócz 762). Marcin jednak uważa, że pochodzą o SU15 754 i mówi, że Pan świeci już nad jego duszą :(

Ktoś więcej coś widział/słyszał? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do Steyra, to ja słyszałem o "tylko" 45/100.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no, toć to jakieś 25 zł różnicy na 100km! W przeliczeniu na meteorową walutę, dla nich to 2500 zł/100km. Tak więc różnica pewno jest...

Nie powiem jednak, do pewnego czasu ogarniałem te nowości i zmiany w Meteorexie, ale teraz to za żadne skarby nie mogę się połapać :(

A najbardziej to tęsknię za Meteorkiem na 605. Od kiedy jeżdżą te CNG'owce linia straciła całkowicie swój urok. Kierowca łaskę mi zrobi, jak na "dzień dobry" odpowie, popisywanie się tymi Solarkami, tak jakby były one zrobione ze złota, popisywanie się samym sobą - 20 stopni na dworze, słońca nie ma, wszędzie chmury, ale Tyski PKM musi w okularach przeciwsłonecznych jeździć, z roletą opuszczoną na sam dół. Wielka wychwalona punktualność też gdzieś wyparowała. Żałuję tego, co robiłem 2 lata temu i w zeszłym roku zresztą też. Inne wspomnienia mieliśmy pod koniec 2006r, kiedy to PKM oddał Meteorowi całą linię.

Brakuje tego "czegoś" w środku. Np. jak rozpoznać z jakim przewoźnikiem aktualnie podróżujemy? W busach Meteora jest ta cudowna atmosfera, mili kierowcy, każdy z każdym rozmawia, nikt się nie wstydzi itp. Wsiądę do tyskiego CNG to każdy patrzy w sufit i boi się odezwać. Podsumowując?

Niech PKM zabiera sobie te solarki tam, gdzie ich miejsce. Totalnym mistrzostwem jest jeszcze #336 z proporczykiem "Górny Śląsk" na przedniej szybie... Parodia na maxa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No może 50 było po doliczeniu prowizji od kierowców (nie wiem jacy tam jeździli) ;).

Co do proporczyka, nie uznaję czegoś takiego za wiochę, ale wynalazki Meteora (niektóre pojazdy ciężko mi nazwać autobusami) miały swój urok ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak tylko tak jak Autobus605 mówi w Meteorze zawsze była miła atmosfera a w PKMie jest tak jakby kierowca miał kamerę nad swoim miejscem pracy. Grot co do wynalazków Meteora to tak jak prawie w każdej firmie na Śląsku były będą i są

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgodzę się. Wszędzie są wynalazki klasy "cud że jedzie, choć może lepiej jakby nie jechał". Ja jestem z trochę innej części GOPu, znam trochę przewoźników i stwierdzam że jednym z ww cudów jest ASKA.

Mam styczność z innymi liniami Meteoru/Irexu i stwierdzam jakąś niewielką poprawę (zapewne mają w tym udział wymagania KZK GOP).

Z mojej perspektywy RUDPOL też odpadł - niegdyś chyba jeden z lepszych przewoźników (same Solarisy, względnie nowe), potem KATASTROFA (braki taborowe, potem braki taborowe i kierowców), a teraz ciągną.

A PKMy?

Według mnie większość PKMowców to sztywni ludzie, bądź sztywnie trzymający się zasad, choć np. w gliwickim PKMie faktycznie w części wozów są kamery nad głową kierowcy ;).

Co do cudów - lepiej by nie było ich za dużo - pamiętam Zagozdę, Ampex, Transkom...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z tobą Grot według mnie najlepszy z tej trójki był Heniu Zagozda u mnie w mieście na 37 jeździły różne cuda

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta