Dawid2615

Gdańsk darmowa przejażdżka nowym Mercedesem.

1 post w tym temacie

W piątek 5 sierpnia zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdańska i turystów na wspólną przejażdżkę nowymi Mercedesami ConectoG. Spotykamy się o godz. 12.00 na przystanku Brama Wyżynna (w kierunku Chełm, Orunia). Każdy będzie mógł zupełnie za darmo przejechać się nowymi nabytkami floty ZKM Gdańsk.

Trasa przejazdu autobusów: Brama Wyżynna, Armii Krajowej, skrzyżowanie z ul. Sikorskiego, Podwale Przedmiejskie, Brama Wyżynna.

Nowe, przegubowe Mercedesy ConectoG dołączą wkrótce do 14 Mercedesów Conecto G i LF, które już jeżdżą po gdańskich ulicach. Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. włączył do eksploatacji w tym roku w sumie 22 Mercedesy Conecto - 10 jednoczłonowych (tzw. krótkich – 12m) i 12 przegubowych (18m). Wszystkie autobusy są niskopodłogowe oraz spełniają najwyższe możliwe normy czystości spalin EEV (określane przez Unię Europejską) i poziomu hałasu. Wyposażone są w klimatyzację i kamery monitoringu (z możliwością przetrzymywania zapisu do 10 dni i specjalną obudową wandaloodporną). Pojazdy mają wysokość 3m i szerokość 2,5m. Pojazd krótki ma 30 miejsc siedzących i 67 stojących, przegubowy odpowiednio 43 i 102.

Obecnie flota autobusowa w ZKM w Gdańsku Sp. z o.o. liczy ponad 220 pojazdów, w 100% niskopodłogowych i w 80% klimatyzowanych. Przypomnijmy, że Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, zainwestował w niskopodłogowe autobusy. Pierwsze takie pojazdy pojawiły się na gdańskich drogach już w 1994 roku, a od 2009 roku flota autobusowa ZKM Gdańsk jest w całości niskopodłogowa. Niska podłoga ułatwia podróżowanie osobom z problemami w poruszaniu się, a także rodzicom z małymi dziećmi. Miasto nadal zabiega o podnoszenie jakości podróżowania. Standardem jest już nie tylko klimatyzacja i niska podłoga, ale także silniki o najwyższych ekologicznych parametrach, kamery oraz wyświetlacze z bieżącymi informacjami dla pasażerów. Możemy się też pochwalić jedną z najmłodszych flot w Polsce.

Źródło: http://zkm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1402:darmowa-przejadka-mercedesem-po-gdasku&catid=106:aktualnoci&Itemid=67

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.