Przemek!

Poprawa wizerunku forum - ankieta

11 postów w tym temacie

Witajcie ;)

Jako administrator forum zwracam się do was z prośbą o wypełnienie ankiety (do której link niżej), której efektem będzie poprawa wizerunku forum. Planujemy odświeżyć całkowicie wygląd naszej "zajezdni" a bez opinii was - użytkowników - jest to po prostu niemożliwe, wiadomo że to wy spędzacie na forum najwięcej czasu i ma być ono dla was przejrzyste, ładne i przyjemne.

Zapraszam do wypełnienia anonimowej ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/1_PM0kmQQvLtB1k2iwIaZteswwt6SdPCP_JCSGdJS9r4/viewform

Pozdrawiam,

Przemek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sondażu pojawiło się już 40 opinii - tyle wystarczy. Dziękuję w imieniu swoim i Przemka za wszystkie głosy.

Teraz czas na wyjaśnienia, co ja mam do tego wszystkiego ;)

Administracja niniejszej witryny powierzyła mi zadanie niewątpliwie niełatwe - zobowiązano moją skromną osobę do odświeżenia wyglądu forum, a także logotypu całej witryny. Podjąłem się go, ponieważ uważam, że to szczególne wyróżnienie - dziękuję. Pomyślałem, żeby nie tylko odświeżyć warstwę zewnętrzną, a i - że tak to określę - wewnętrzną - sprawdzić, co sądzicie o różnych aspektach funkcjonowania omnibussimulator.pl. Po to więc była ta ankieta. Wśród odpowiedzi znaleźliśmy te bardzo dla niniejszej strony i udzielającej się na niej osób pozytywne, ale trafiły się także negatywne. To w pełni normalne, skoro - jak mi wiadomo - nikt tu nikogo nie szantażuje. :)

Wszystkie odpowiedzi zostaną spisane do jednego dokumentu i przekazane administracji. Z tego wszystkiego utworzy się tak zwana strategia rozwoju. Celem jej stworzenia jest zaproponowanie takich rozwiązań, by każdemu, a szczególnie przeciętnemu użytkownikowi, żyło się na tym forum jeszcze lepiej. Zwrócona zostanie uwaga na krytyczne oceny, z propozycjami zażegnania powodu ich zrodzenia się. Prócz tego głębszego celu strategii, będzie też ten płytszy - dotyczył będzie aspektów technicznych promocji omnibussimulator.pl wśród graczy. Czy strategia zostanie w kręgu administracji, czy zostanie opublikowana wyłącznie moderatorom, czy też całemu forum - tego już nie narzucam.

W związku z tymi zmianami, już niebawem zapraszamy na premierę odświeżonego stylu forum i całkowicie nowego logotypu! Już teraz na miejsce starego logo wkroczył Neoplan, no bo jak na złość plandeki się w Castoramie skończyły i nie było czym robotników zakryć... :P Mocowanie tego wszystkiego powinno zakończyć się szacunkowo w tę niedzielę, 22 września, na poprawę humoru w pierwszy dzień jesieni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwszy etap prac już za nami. Pojawił się nowy styl, który jest niewątpliwie bardziej kolorowy od poprzedniego. Czy jest ładniejszy, to rzecz gustu, bo przecież nie można narzucać opinii komuś, kto jednak woli barwy mocno ciemne - takie, jakie były poprzednio. Obserwując shoutbox widzę jednak, że większość jest za żywym jasnoniebieskim, białym i zielonym. Nie ukrywam tego, że się cieszę, że trafiłem w Wasze gusta. :) To samo tyczy się logotypu - nowego, świeższego. Co prawda może poprzedni bardziej kojarzył się z komunikacją miejską, w końcu góra napisana była fontem R&G, a slogan napisano czcionką szablonową, ale niestety niezbyt nadążał za aktualnymi trendami. Ten nawiązuje zarówno do tematyki witryny (wizerunek autobusu, znany głównie ze znaku drogowego D-15 :E), jak i do aktualnej - że tak powiem kolokwialnie - "mody". Więcej o zamyśle logotypu będzie jutro, może pojutrze - wtedy umieszczę różne jego wersje, m.in. do wklejania jako znak wodny screenów tworzonych przez użytkowników. Będą też bannery, userbary.

Dziękuję bardzo, że nowy image forum spełnia w większości Wasze oczekiwania i pozdrawiam! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładne ;D nie wiem czemu ale trochę mi się kojarzy z FG ze Szczecina hehehe ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ładnie tu teraz. Cieplutko, czuje się jak na forum rolniczym xD Szkoda, że wchodzi na zimę, ale może nas ociepli w zimne dni :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nagłówek się zmieni wraz z wejściem rotatora (automatycznego "zmieniacza") obrazków, wtedy zniknie zboże, a wraz z nim wrażenie, że to forum symulatora... rolnictwa :D Zielony z niebieskim pojawił się tu nie dlatego, że chciałem w jakiś sposób nawiązywać do Floating Garden, a po prostu jest to taki zestaw kolorów, który najlepiej prezentuje się ze sobą zestawiony na ekranie komputera. Dużo forów, jeśli nie są one o jakiejś ponurej tematyce, obraca się właśnie wokół zielonego, niebieskiego i białego. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednak jeśli o OMSI chodzi to myślę, że pierwsza myśl jaka przychodzi w odpowiedzi na pytanie "Jaki kolor się kojarzy z OMSI?" to pomarańczowy. Pewnie z powodu defaultowego splasha. A także bardziej pójść w stronę standardów Web 2.0.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdy naciśniemy na jakiś dział, to nie powinien się on podświetlać na zielono, bo ten zielony jest za jasny i nic nie widać ;) Chyba, że to zostanie zmienione ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja uważam, że te podświetlenie jest ok. Nie wiem jak bardzo jasny masz ekran, ale u mnie wszystko elegancko widać :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta