Gość Matej

Warszawa: ajenci - dyskusje

6 postów w tym temacie

No, trzeba ten dział rozkręcić - dyskusję czas zacząć. Co sądzicie o warszawskich ajentach? Która z firm według Was najlepiej się sprawuje na warszawskich ulicach: ITS Michalczewski, PKS Grodzisk Mazowiecki, czy Mobilis? A może żadna? Zapraszam gorąco do rozmawiania w tym temacie na temat warszawskich "prywaciarzy", wstawiania zdjęć, krytyki, pochwał etc.

Z takich najnowszych zmian obsługowych: ITS zszedł z 516, wszedł na jedną brygadę w DP i dwie w DŚ Mobilis wraz z SU 12 z pierwszego kontraktu. Na 126 również pojawił się Mobilis na jednej brygadzie, oraz PKS Grodzisk Mazowiecki ze swoimi Scaniami. Na 345 i 326 (ponownie) jeździ od niedawna ITS wraz z krótkimi MANami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejna zmiana - z linii 511 w tygodniu zdjęte zostały kursy ITS, za to ITS obsługuje część kursów 511 w weekendy. Przyznam z bólem, że, moim zdaniem, najlepiej się sprawuje chyba Mobilis, tuż za nim ITS a daleko na końcu PKS Grodzisk Mazowiecki. Autobusy Mobilisu zazwyczaj jeżdżą na pełnej klimie latem, są dość dobrze utrzymane, tabor jest dość nowy. ITS bardzo oszczędza na klimatyzacji, potrafi nie trzymać się rozkładu (piję do linii 511, która w luźniejszych momentach punktualna jest tylko na pętlach, bo potem pruje na pełnym gazie i jest znacznie wcześniej), tabor jest dość nowy, ale rozklekotany. W kwestii PKS Grodzisk Maz. szkoda się wypowiadać. Klimatyzację nie wiem, czy którykolwiek ma, a cały tabor o po prostu nieporozumienie jak na Warszawskie standardy...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejna zmiana - z linii 511 w tygodniu zdjęte zostały kursy ITS' date=' za to ITS obsługuje część kursów 511 w weekendy. Przyznam z bólem, że, moim zdaniem, najlepiej się sprawuje chyba Mobilis, tuż za nim ITS a daleko na końcu PKS Grodzisk Mazowiecki. Autobusy Mobilisu zazwyczaj jeżdżą na pełnej klimie latem, są dość dobrze utrzymane, tabor jest dość nowy. ITS bardzo oszczędza na klimatyzacji, potrafi nie trzymać się rozkładu (piję do linii 511, która w luźniejszych momentach punktualna jest tylko na pętlach, bo potem pruje na pełnym gazie i jest znacznie wcześniej), tabor jest dość nowy, ale rozklekotany. W kwestii PKS Grodzisk Maz. szkoda się wypowiadać. Klimatyzację nie wiem, czy którykolwiek ma, a cały tabor o po prostu nieporozumienie jak na Warszawskie standardy...

[/quote']

Już trochę dawniej to nastąpiło, ale zmiana jak najbardziej aktualna. Mobilis sprawuje się rzeczywiście również moim zdaniem najlepiej, bo posiada najnowszy tabor (SU 12-1: 2007, Libero/Solina: 2008, Alpino/U12-2: 2009, SU 18: 2011), także te szkody już są mniejsze, bo wiek jest również mniejszy :) Z ITSem sprawa wygląda tak: krótkie: 2003, Lions'y: 2006/2007). Osobiście nie cierpię tej firmy, bo dominuje na Nowodworach i po przejęciu wszystkich brygad od Stalowej na 314 zrezygnowałem z jazdy tą linią. Jeżeli chodzi o same Lions'y, to klimatyzacja działa od czasu do czasu (w wakacje, gdy były rekordowe upały, działała w 80 % autobusach, którymi podróżowałem. A trasa 511 prowadzi przez zakorkowany Most Grota (zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby Północnym do Młocin puściliby), więc te opóźnienia są w sile rzeczy usprawiedliwione. O Grodziu się nie wypowiadam, bo tak jak już napisałeś - nie warto :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe trochę odświeżę temat:) Ja osobiście miałem do czynienia jakiś czas temu, jak robiłem kurs na Woroniczej z autobusami mza, i to tymi "kursowymi" czyli "L-kami" ale mój kumpel powoził w mobilisie, a obecnie w mza i z tego co On opowiadał to stan techniczny autobusów z mobilisu pozostawia wiele do życzenia ... najlepsze były wyczyny przed zrobieniem przeglądu :P... co do Grodziska... to hmmm mam nadzieje, że się zmieniło ale jakiś rok temu tam duża większość kierowców mogła robić kursy językowe z j. Ukraińskiego dla pasażerów :) i to byłby jedyny plus tej firmy... gdyby takowe się odbywały oczywiście. Ja bym powiedział tak - ITS, Mobilis, PKS GM ... tylko, że ITS nie jeździ u mnie więc ciężko ocenić do końca...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Mobilisie jest brud, smród i ubóstwo. O Autobusy to w ogóle nie dbają. Jelcze Libero wyglądają jak na 20 lat, a mają dopieo 7 lat.

Już ITS lepiej pilnuje autobusów.

Pozdrawiam.

PS. LADA CHWILA POJAWI SIĘ WĄTEK O ITS-IE. PRAWDOPODOBNIE POJAWI SIĘ TEŻ O PKS GRODZISK MAZ.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie najbardziej sprawuję się ITS, ponieważ dobrze dbają o wozy, klimatyzacja daje "fula" xD. A co do Mobilisu i PKS-u Szok! Nie dbają o wozy, są popisane, sypią się Scanie, Autosany i Jelcze z tych spółek wyglądają jak miały 10 lat, a mają kilka. Niemiłosiernie klekczą, a w Jelczu Libero nie da się wytrzymać. Strasznie on wibruje, jak miał się rozpaść. To tyle o ajentach :)

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta