piotr3277

Jakie autobusy widzielibyście w szczecinie?

166 postów w tym temacie

Ja w szczecinie widział bym Scanie CN270UB i Mercedes-Benz O530 oraz Volvo 7700A

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Volvo 7700a jest ale z resztą nie zgodzę się ja wolałbym jakieś nowe volva przegubowe lub coś w tym stylu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jaki Model pamiętasz ?

Ciekawe kiedy go wypuszczą na linie a słyszałem że prawdopodobnie będą autobusy 22 metrowe

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już dawno wyprodukowany' date=' lecz w szczecinie to go nie zobaczysz [img']http://www.phototrans.eu/images/photos/big/10/190312.jpg[/img] MAN NG313 GXL ;)

P.S. Strony o szczecińskiej KM:

http://www.mkm.szczecin.pl/

i

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=244691&page=729

i

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=331979&page=342

Szkoda ale według mnie przydałby się taki bus,ze względu na częsty tłok w południe w 18 metrowych solarisach czy volvach,taki autobus wziąłby więcej ludzi a jak już to przynajmniej by było wygodniej jadąc tym busem.

A co ty o tym myślisz ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MAN ND313 ale tylko na 75 albo lion's city DD. A tak to w szczecinie mam marzenie zobaczyć armię nowych mercedesów citaro :). Przegubowe jak i 12 i 10. Solaris to jedne wielkie g***o. Jak solaris wygra przetarg na tramwaje to kaput. Oprócz tego MANY ale krótkie. No i VOLVA 18 metrowe. Nie długo przetarg w SPAK-u więc trzeba czekać, miejmy nadzieje. A co sądzisz o zakupie SPAD-u MAN NG272 18 letni :P (serio)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie 18 letni man ng272 więcej przejeździ niż nowy solaris a do merca powiem ci że każdy nowy bus jest lepszy niż polski jamnik :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Citaro jest za drogie na nasz budżet i wątpię czy by chociaż jeden kupili nawet jeden używany a o manie nowym już nie wspomnę i tak pewnie solaris znowu przetarg wygra bo to by były za duże pieniądze jak na szczecin bo ile kosztuje nowy man lub merc citaro ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak wolałbym żeby szczecin kupował mniej autobusów ale lepszych niż solaris

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak wolałbym żeby szczecin kupował mniej autobusów ale lepszych niż solaris

Ale wtedy by było zbyt mało taboru na zajezdni mimo to pierwsze solarisy 18 metrowe dla spak-u wg mnie już nadają się na złom

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Własnie pierwsze to najlepsze wozy, 1050-1154 to wielkie g.... Na citaro mogło by na stać. Więcej wydajemy na naprawy solarisów 1050-1154 mają wymieniane skrzynie biegów. Citek to optymalne rozwiązanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może po wyminie skrzyń biegów ludzie odpowiedzialni za wybór autobusów przemyślą i zaczną kupywać autobusy dobrej jakości mam nadzieje że wkrótce zobaczymy citaro w fg2050

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Własnie pierwsze to najlepsze wozy' date=' 1050-1154 to wielkie g.... Na citaro mogło by na stać. Więcej wydajemy na naprawy solarisów 1050-1154 mają wymieniane skrzynie biegów. Citek to optymalne rozwiązanie.

[/quote'] Prócz tych które wymieniłeś to pierwsze solarisy to 1850-1954 te to już wogółe złomowate są i nie wiele się różnią od tych co wymieniłeś pod względem częstotliwości napraw oraz technologii dla mnie dobre wozy to są te nowe many o których wspomniałeś i nowe 18 metrowe volva więc i tak pewnie solaris znowu przetarg wygra bo nie sądze by było inaczej bo to chyba ich stały dostawca jest.

Może po wyminie skrzyń biegów ludzie odpowiedzialni za wybór autobusów przemyślą i zaczną kupywać autobusy dobrej jakości mam nadzieje że wkrótce zobaczymy citaro w fg2050

Dobrze mówisz musiałby być cud by nowego citaro kupili a wiesz piotr że czytałem gdzieś że projekt fg 2050 przełożyli już go na rok 2090 heh więc chyba go sie nie doczekamy :) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najważniejszym kryterium przy wyborze autobusów w przetargu jest cena, więc chyba mercedes odpada, chociaż zmienili zapis co do szyb czołowych i silnika, to może jakaś inna firma oprócz solarisa się zainteresuje przetargiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jest już zamówienie? Powiem ci dami że to pozory z tymi 1850-1954 bo to najlepsze wozy z pośród solarisów. Mają mniej napraw niż te z 2010. Solaris dziwnie działa dla szwabów (przepraszam za określenie) robi cud miód malina busiki. A dla nas od*****ala fuszerke.

I tak nie wygrał solaris :o.

§ 3 i) obrazy wklejanie na forum nie mogą przekraczać 640px szerokości, większe z nich należy dodawać w załącznikach, ponieważ działa tam opcja skalowania. Ewentualnie użytkownik może wstawić na forum obrazy miniaturki, które po kliknięciu przenoszą nas na stronę z możliwością obejrzenia obrazka w większej rozdzielczości;

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

5 stycznia o 10:00 otwarcie ofert na klonowica, na te 9 autobusów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najważniejszym kryterium przy wyborze autobusów w przetargu jest cena' date=' więc chyba mercedes odpada, chociaż zmienili zapis co do szyb czołowych i silnika, to może jakaś inna firma oprócz solarisa się zainteresuje przetargiem.

[/quote']

Hahahahahahah :D co jest tańsze od nowego solarisa ? no właśnie nie ma takiego busa bo jamnik robiony w Bolechowie to wielki g.u.w.n.o więc szczecina nie stać na lepsze busy bo większej pożyczki od unii nie wezmą no nie ?

A jest już zamówienie? Powiem ci dami że to pozory z tymi 1850-1954 bo to najlepsze wozy z pośród solarisów. Mają mniej napraw niż te z 2010. Solaris dziwnie działa dla szwabów (przepraszam za określenie) robi cud miód malina busiki. A dla nas od*****ala fuszerke.

§ 3 i) obrazy wklejanie na forum nie mogą przekraczać 640px szerokości' date=' większe z nich należy dodawać w załącznikach, ponieważ działa tam opcja skalowania. Ewentualnie użytkownik może wstawić na forum obrazy miniaturki, które po kliknięciu przenoszą nas na stronę z możliwością obejrzenia obrazka w większej rozdzielczości;[/color']

A kto wygrał co i powiedz że jesteś pewny na 100 % ok bo nie zamierzam czytać kłamstw ok ?

Co do tych solarisów to się zgodzę ale jak wspomniałem technologicznie nie różnią się zbyt wiele od swoich braci więc nie wiele komfort się poprawił jedynie w tych najnowszych 1150-1154 są wygodne siedzenia :)

5 stycznia o 10:00 otwarcie ofert na klonowica' date=' na te 9 autobusów.

[/quote']

Fajnie a widnieje o tym ogłoszenie na stronie spak-u czy nie ?

Nie mogę się doczekać jakie to będą wozy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

5 stycznia o 10:00 otwarcie ofert na klonowica' date=' na te 9 autobusów.

[/quote']

Fajnie a widnieje o tym ogłoszenie na stronie spak-u czy nie ?

Nie mogę się doczekać jakie to będą wozy :)

Wszystko jest na stronie SPAK w dziale 'przetargi', wyniki też tam będą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok dzięki zaraz sprawdzę ciekawe jakie busy dostaniemy :P

Hej kruchu czytałem że dostaniemy nie 9 a 8 nowych busów czyli 3 klasy mega 3 klasy maxi 2 klasy midi razem 8 ale nie wiem jaka firma wygra przetarg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

§ 3 i) obrazy wklejanie na forum nie mogą przekraczać 640px szerokości' date=' większe z nich należy dodawać w załącznikach, ponieważ działa tam opcja skalowania. Ewentualnie użytkownik może wstawić na forum obrazy miniaturki, które po kliknięciu przenoszą nas na stronę z możliwością obejrzenia obrazka w większej rozdzielczości;[/color']

Dobrze mówisz Drake a orientujesz sie ile kosztuje solaris produkowany w niemczech a ile produkowany w Bolechowie ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My w Krk mamy Solarisy, i to chyba te "cud miód malina" bo wszystko elegancko, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. A przecież są z Bolechowa. Ja osobiście je lubię, ale uważam, że Citaro jest trochę lepsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Niemczech nie produkują Solarisów tylko w Bolechowie. Tylko jest pewna zasada dla polaków musimy wcisnąć to gówno, a od Niemców wziąć jak najwięcej kasy, bo i tak będą tańsze od MAN-ów czy Mercedesów. No i jak weżniemy lepszą cenę to i możemy się postarać zrobić bus. No wiesz skoro macie model z trans expo, to muszą robić je pokazowe ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta