piotr3277

Jakie autobusy widzielibyście w szczecinie?

166 postów w tym temacie

Ciekawe kto wygra przetarg na autobusy w spa klonowica

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My w Krk mamy Solarisy' date=' i to chyba te "cud miód malina" bo wszystko elegancko, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. A przecież są z Bolechowa. Ja osobiście je lubię, ale uważam, że Citaro jest trochę lepsze.

[/quote']

Przecież solaris to nawet nie jest oryginalny bo składany jest z różnych części i chyba tylko znaczek i naklejka solarisa są oryginałem a reszta jest przywożona do fabryki i składana czyli jamnik powinien się nazywać składak :D

W Niemczech nie produkują Solarisów tylko w Bolechowie. Tylko jest pewna zasada dla polaków musimy wcisnąć to gówno' date=' a od Niemców wziąć jak najwięcej kasy, bo i tak będą tańsze od MAN-ów czy Mercedesów. No i jak weżniemy lepszą cenę to i możemy się postarać zrobić bus. No wiesz skoro macie model z trans expo, to muszą robić je pokazowe ;)

[/quote']

Drake masz rację w 100% dla nas robią jakieś g.u.w.n.o niechby nasi kupili np. solarisa urbino 18 hybrid to jest nawet ok no chyba że dla nas by go też zrobili na odczep :08 Angry:

Ciekawe kto wygra przetarg na autobusy w spa klonowica

A słyszałeś Piotr że w tych nowych busach które spak dostanie to bd w nich miejsce na rower to już nie mogli niczego innego zrobić :? a znając spak pewnie znowu przyjadą złomowate jamniki :08 Angry:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

słyszałem o tych miejscach dla rowerów mogą być ale błagam modle się o to w kościele byle to nie były solarisy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

słyszałem o tych miejscach dla rowerów mogą być ale błagam modle się o to w kościele byle to nie były solarisy

Jestem z tobą a wiedziałeś że solaris powsał na bazie neoplana ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Solaris to neoplan. Znaczy się odłam neoplana. Solaris to jest neoplan tylko ze światłami solarisowymi ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Solaris to neoplan. Znaczy się odłam neoplana. Solaris to jest neoplan tylko ze światłami solarisowymi ;)

Czyli krótko mówiąc solaris to bus z silnikiem mana zawieszeniem mana karoseria neoplan a reszta czyli odłam busu to solaris ja już wolałbym hybryde w szczecinie a ty Drake ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie ale capa city jest za drogi może używanego by wzięli ale jak nie to solarisa pokazowego by kupili i żeby był hybrydowy tak jak ten co mówiłeś o jamniku z Krakowa tego to bym wziął nawet teraz bez zastanowienia się więc Drake myślmy o tym na co ich będzie stać a coś słyszałeś nowego na temat przetargu na busy ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a co z tym manem ng272 dla spadu widziałem go jeszcze nie w kolorach floarting garden kiedy zacznie kursować ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukałem na mkm i nic nie znalazłem na temat rozpoczęcia kursowania na liniach ng272

A pozatym ten man to pomyłka spadu po kupnie Volvo 7700 taki szajs sprowadzają co o tym sądzicie

Moim zdaniem to jeśli już kupować używki to nie dalej niż 2004-5 rok produkcji

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukałem na mkm i nic nie znalazłem na temat rozpoczęcia kursowania na liniach ng272

A pozatym ten man to pomyłka spadu po kupnie Volvo 7700 taki szajs sprowadzają co o tym sądzicie

Moim zdaniem to jeśli już kupować używki to nie dalej niż 2004-5 rok produkcji

masz racje ale ten man bd mniej naprawiany niż nowy jamnik a co do używek to nikt by nie był taki głupi żeby 7,8 letniego solarisa kupować to by była kasa wydana w błoto co o tym sądzisz Piotr ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

7-8 letni Solaris nadaje się do zezlomowania co najwyżej

Tyle że moim zdaniem szczecin chce by po mieście jeździły autobusy jednej marki

Tylko czemu Solaris

A z tym manem to racja będzie mniej naprawiany niż 2-3 letni Solaris ja od solarisa wolę stare przegubowe volvo są niezniszczalne

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

7-8 letni Solaris nadaje się do zezlomowania co najwyżej

Tyle że moim zdaniem szczecin chce by po mieście jeździły autobusy jednej marki

Tylko czemu Solaris

Jest tylko jedna odpowiedź na twoje pytanie kupują jamniki bo liczy się dla nich tylko kasa ciekawi mnie czy 18 letni solaris byłby w takim dobrym stanie co man co o tym myślisz ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wątpię w to jak bym kupował tabor to nie patrzył bym na cenę tylko ją jakość wykonania i koszty eksplatacji

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wątpię w to jak bym kupował tabor to nie patrzył bym na cenę tylko ją jakość wykonania i koszty eksplatacji

w skrócie nowe volvo w 1996r kosztowało dużo kasy to czemu teraz nie kupią np tyle nowych manów dodam że ok 10 jamników kosztuje tyle co 1 nowy volvo jest różnica ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepiej zapłacić więcej imię autobus który pojezdzi 10-15 lat czy autobus który pojezdzi 5 lat

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepiej zapłacić więcej imię autobus który pojezdzi 10-15 lat czy autobus który pojezdzi 5 lat

Tak ale oni chcą mieć więcej taboru na stanie bo im nie starczy na linie a nie chcą nas wozić np ikarusami bo są dla nich nieekologiczne i stare a ty wolałbyś starego ikarusa czy nowego solarisa ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarus

Ja też i dziwię się że na volva 13,14 lat temu mieli kasę a teraz złom kupują i gdzie tu ich rozumowanie no gdzie powiedz mi Piotrek bo ja nie wiem  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

gościu dowaliłeś z tym solarisem co wy wszyscy w nich widzicie 13-14 zamiast kupywać volva wysokopodłogowe można już było tabor niskopodłogowy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli krótko mówiąc solaris to bus z silnikiem mana zawieszeniem mana karoseria neoplan a reszta czyli odłam busu to solaris ja już wolałbym hybryde w szczecinie

Nasze Solarisy mają chyba silniki DAF-a. I w ogóle chyba najczęściej wyjeżdżają z fabryki z takowymi silnikami. W Warszawie zamówili hybrydę z Bolechowa i przyjechała uszkodzona (dokładnie co tam się w niej stało nie wiem) więc miejmy nadzieję że kolejnych autobusopodobnych wyrobów Solarisa w Szczecinie nie ujżymy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta