piotr3277

Jakie autobusy widzielibyście w szczecinie?

166 postów w tym temacie

Trudno powiedzieć bo jeszcze nie podali danych technicznych jechał ktoś już tym volvem jakie według was są plusy i minusy tego autobusu ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepsze autobusy Szczecińskie jakie były to oczywiście Volva B10MA. Mają już (niektóre) 18 lat, oczywiście chodzi o SPAK, bo SPAD ma roczniki od 98 wzwyż. Jako najgorsze autobusy uważam "ex-berlińczyki" Volva B10M-SN12.... Nic gorszego być nie może. Ja bym widział nowe Many lub Volva. Miał ktoś okazję jeździć Volvo 7700 hybrydowym? Będzie u nas do środy testowany. SPAD zapowiedział kupno kilku do 2013r.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jechałem jedzie się miodzio wygodnie nawet jechałem nim w sobotę 65 i dzisiaj rano 71 silnik hybrydowy do 20km/h bardzo przyjemny jakby się pesą jechało a później automatycznie włącza się silnik diesla od nowego volvo b9 czy jakoś tak ogółem wóz warty kupna ma jeździć do 10 kwietnia na 64 65 71 a czasem też na 73 d/z jak coś to on już jeździ od tamtej środy a nie od tej a ktoś jechał już volvem 7700a diesel bo widziałem go ale za nic ni mogę na niego trafić :08 Angry:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

podobno po SPAD ma jeździć w SPAK trochę. Oby dali na 74 ;] Ja jeszcze żadnego volva 7700/7700a nie widziałem nawet :D Tylko ze zdjęć

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że niektórzy tutaj nie posiadają pojęcia o tym co mówią. W ramach niejasności w Szczecinie i w Polsce nie ma autobusu przekraczającego długość 18 metrów ponieważ uwarunkowane jest to przepisami. A jeśli chodzi o volvo 7700a to długość jego wynosi dokładnie 17944 mm. Są dwie sztuki i są własnością SPA Dąbie. Miałem okazje jeździć jednym z nich na linii 77 i stwierdzam że są lepszym stanowiskiem pracy od Solarisów, na które też nie narzekam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że niektórzy tutaj nie posiadają pojęcia o tym co mówią. W ramach niejasności w Szczecinie i w Polsce nie ma autobusu przekraczającego długość 18 metrów ponieważ uwarunkowane jest to przepisami. A jeśli chodzi o volvo 7700a to długość jego wynosi dokładnie 17944 mm. Są dwie sztuki i są własnością SPA Dąbie. Miałem okazje jeździć jednym z nich na linii 77 i stwierdzam że są lepszym stanowiskiem pracy od Solarisów' date=' na które też nie narzekam.

[/quote']

To czemu Wawa testowała Mercedesa CapaCity?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem może zmieniło się coś w przepisach. Ja na szkoleniu miałem że w Polsce długość pojazdu przystosowanego do odpłatnego przewozu ludzi nie może mieć 19 metrów ani więcej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic jak na razie w kwestii przepisów dotyczących długości autobusów nie zmieniło, kiedy testowali CapaCity w Warszawie, Krakowie i Gliwicach po prostu dostali zezwolenie, zarejestrować takiego autobusu w Polsce nie można.

Niestety przed wprowadzeniem do stałej eksploatacji tego typu autobusów w polskich przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej w pierwszej kolejności konieczne byłoby uregulowanie przepisów umożliwiających zarejestrowanie autobusu o większej długości niż 18' date='75 m. Obecnie jest to maksymalna długość jaką może posiadać autobus miejski zarejestrowany w naszym kraju.[/quote']
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć wszystkim słuchajcie czy mieliście okazje zobaczyć lub jechać takim solarem oto foto :

http://i175.photobucket.com/albums/w127/szak4l01/komunikacja/2700.jpg - Przód

http://i175.photobucket.com/albums/w127/szak4l01/komunikacja/2700tyl.jpg - Tył

Ciekawe jaki silnik i skrzynia a co sądzicie o tym dziwnym wyświetlaczu z tyłu ?

Ja wiem o nim tyle że to model 3 generacji z 2007r. sprowadzony skąd nie wiem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie że go ułapałeś. Na mkm pisali, że jeździ wydaj mi się, że to używka z kądś z polski (3 pary drzwi). masz zdjęcie środka? Jaki ma pulpit?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jest z polski, według użytkowników KOMIS-u pochodzi z Austrii. Pulpit zapewne standardowy VDO ale to tylko przypuszczenie bo na oczy nie widziałem tego autobusu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie że go ułapałeś. Na mkm pisali' date=' że jeździ wydaj mi się, że to używka z kądś z polski (3 pary drzwi). masz zdjęcie środka? Jaki ma pulpit?

[/quote']

Niestety nie bo te zdjęcia nie są mojego autorstwa ale gdy nadarzy mi się okazja to spróbuje zrobić zdjęcia ok co myślisz o tym wyświetlaczu z tyłu troche dziwny co nie ??

Nie jest z polski' date=' według użytkowników KOMIS-u pochodzi z Austrii. Pulpit zapewne standardowy VDO ale to tylko przypuszczenie bo na oczy nie widziałem tego autobusu

[/quote']

Masz rację Arek a dokładnie z Regiobus PillerseeTal wiem jeszcze o nim że ma twarde siedzenia tapicerka jak w naszych pierwszych solarach z dąbia poręcze o kolorze srebrnym i podobno mniej skrzypi niż te nasze solary oraz wykazuje się mniejszą awaryjnością może dlatego że był robiony dla polaków heh xD, a i jeszcze ma dzieloną szybę

Prośba do innych użytkowników jeżeli będziecie więcej wiedzieli o tym wozie niż tu jest napisane to proszę dopisać :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pojazd 3 generacji, cechy charakterystyczne to nie dzielona przednia szyba, tylni wyświetlacz w kabinie pasażerskiej(miejsce na zwykły jest zaciemniony), granatowe kołpaki. Silnik i wszystko jest podobno to samo co w naszych

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jedno, nie ma jamnika z przodu :D

A tak w ogóle to czemu SPAD kupił używanego? NIe mają już zbyt dużych funduszy żeby kupić innego?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się podoba. Ta nie dzielona szyba wygląda bardziej nowocześnie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jedno' date=' nie ma jamnika z przodu :D

A tak w ogóle to czemu SPAD kupił używanego? NIe mają już zbyt dużych funduszy żeby kupić innego?

[/quote']

Może akurat woleli kupić taniej :P Na nówke by musieli pisać przetarg czekać, a tu przy takim zakupie chyba mają mniej roboty

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kupili bo pewnie to była okazja, żeby kupić coś za nie wysoką cenę z dobrym stanem technicznym i dobrym rocznikiem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam faktycznie pojazd kupiony został okazjonalnie. Przyjechał do nas z Austrii. Pojazd kursował tam na podregionalnej linii przewożąc turystów pomiędzy kurortami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiecie cos o nowej dostawie uzywek lub nowych busów dla szczecina czy narazie nic sie nie zapowiada ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie cicho, pewnie zrobią niedługo przetarg na solarki znając życie.... Kupowali by np. 7700 i 7700A, Lion's City a nie same solarisy....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie cicho' date=' pewnie zrobią niedługo przetarg na solarki znając życie.... Kupowali by np. 7700 i 7700A, Lion's City a nie same solarisy....

[/quote']

Jest to praktycznie nie możliwe gdyż SPAD czy SPAK jako główne kryterium przetargu (85%) stanowi cena:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie cicho' date=' pewnie zrobią niedługo przetarg na solarki znając życie.... Kupowali by np. 7700 i 7700A, Lion's City a nie same solarisy....

[/quote']

Jest to praktycznie nie możliwe gdyż SPAD czy SPAK jako główne kryterium przetargu (85%) stanowi cena:)

wiem właśnie więc jesteśmy w dooopie....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta