omsifan123

ATS: Advanced Tram Simulator

21 postów w tym temacie

ATS,To fajny symulator Tramwaju,w którym wcielamy się rolę motorniczego,Aktualna wersja to 0.62b,więcej informacji na głównej stronie ATS-sa. Link http://ats.d6team.pl/

// Oduczycie Wy się wreszcie pisania nazw tematów DUŻYMI LITERAMI?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Symulator fajny grałem kiedyś w niego ale szybko się nudzi, mało rozbudowany itp. Mam nadzieje, że się kiedyś za niego ostro wezmą. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale plus jest ten, że jest ruch drogowy w wersji 0.62. Dla porównania vbus ver. 1.6 i co? Nic. ;) Tak odemnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja pierwsza tekstura malowania ZKM Elbląg :)

gfdj.png

Dodam że na oficjalnej stronie jest już wersja 0.63b . Jest o wiele lepsza w porównaniu z poprzednią. Zdziwiłem się gdy ujrzałem w Start Screenie Elbląskiego Konstala :D

Moje pytanie brzmi : Czemu jest tekstura PESY w plikach a samej PESY nie ma ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wie ktoś jak tym jeździć?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myszką najeżdżasz na pedały, i je przesuwasz (najpierw musisz przestawić nawrotnik). W sumie to wszystko robisz myszą (klikając)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś w to jeździłem, ale jak tu ustawić linie cy coś w tym rodzaju, żeby wiedzieć gdzie jechać?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu się lini nie ustawia. Jedziesz po prostu przed siebie :) Tylko jedna mapka jest na tyle mała że ją ogarnąłem. Bodajże Gdańsk fikcyjny (lub jakoś tak) ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ATS i trochę mi się zacina, ale jest fajne, można łączyć tramwaje i jeździć, są zapowiedzi, dlatego go lubię. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to w ogóle się jeszcze rozwija?

Ostatnia aktualizacja była we wrześniu 2011!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wie ktoś jak tym jeździć?

Jeszcze raz. Najpierw włącz pantograf (w prawym górnym rogu). Później wciśnij pedał czuwaka (dół),

włącz przewrotnicę (lewy róg), przeciągnij nawrotnik w kierunku pulpitu prawym klawiszem myszki (w lewym dolnym rogu)

i wciśnij pedał nastawnika jazdy (prawy pedał, na środku jest hamulec) ale tak do połowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie temu symulatorowi brakuje spoooooooooooro do ideału. Ściągnąłem sobie dla ciekawostki i na początku się nawet zainteresowałem ale i tak mi szybko znudziło, ponieważ:

- Grafika jest dosyć słaba

- Jedna linia tramwajowa, na której( u mnie) trasie chcieli pojawić się ludzie.

- Skąpy wybór tramwajów, a nawet jak oprócz Konstalu znalazłem norymberczyka to jego dźwieki to była niestety kopia tych ze 105na.

- Liczba map- Tylko Gdańsk jak dla mnie jest udany, reszta to wielka nędza.

Plusem gry jest za to realizm stanowiska motorniczego, gdzie można ,,bawić się" guzikami.

Mam nadzieję, że projekt tego symulatora będzie nadal rozwijany. Może kiedyś będziemy grywać w ATSa, czyli.wtedy dobrego symulatora tramwaju( nie tylko Konstala).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ktoś mi powie jak wyłączyć zapowiedzi przystankowe?

Wchodzisz w folder gdzie masz ATSa, data, maps, gdansk0000_0000, sfx i usuwasz wzystkie pliki.

-Skąpy wybór tramwajów, a nawet jak oprócz Konstalu znalazłem norymberczyka to jego dźwieki to była niestety kopia tych ze 105na.

Wchodzisz w data, trams, np. poland0000, np. gdansk0000, y2006, i tam masz różne tramwaje. Aby je dodać na scenerę trzeba wejść w data, maps, gdansk0000_0000, plik trams.txt. Otwierasz go i żeby zmienić ten skład w którym jesteś na początku edytujesz odpowiednio pierwszą linijkę (pierwszy wagon) i czwartą (drugi wagon). Np.:

pierwsza linijka: data//trams//poland0000//gdansk0000//y2006//t1200.txt,

czwarta linijka: data//trams//poland0000//gdansk0000//y2006//t1201.txt.

A co do dżwięków to wszystkie tramwaje mają takie same dźwięki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grałem w to nieraz więc mogę co nieco napisać. Jako symulator spełnia swoje zadanie. Można by poprawić grafikę bo jest taka trochę paint-owa ale tak bardzo w oczy nie kłuje. Co do ilości tramwajów - wcale nie jest źle (klawiszami Page Up i Page Down przełączamy się między tramwajami) aczkolwiek większość jest niedopracowana, nie wiem po co są w grze - może dla ozdoby xD. Mimo to, znajdą się z 3-4 bardzo dobrze odwzorowane. Mamy bodajże 4 mapki ale tylko Gdańsk fikcyjny jest przyzwoicie wykonany. Jak coś projekt się rozwija - istnieją dwa fora stworzone przez autorów i na jednym z nich (nowszym) niespełna miesiąc temu coś pisali o postępach prac. Faktycznie długo idzie ale cóż, nic się na to nie poradzi :D. Podsumowując - całkiem porządny symulator tylko nieukończony ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie polecam tego symulatora. A dlaczego na filmiku widać szczecińskiego Konstala, a w grze go nie ma?

//3i się kłania /Stonuk

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta