ducato96

Nowy dworzec autobusowy Katowice

12 postów w tym temacie

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie pokusić się o jego całkowite wymodelowanie. Fakt, że byłby to pierwszy krok w kierunku powstania mapy Katowic. Ale jeśli temat dotyczy ogólnego spojrzenia to myślę, że z jednej strony, dla mnie jako miłośnika transportu o wiele ciekawiej wyglądał dawny Plac Szewczyka, ale jako pasażera korzystającego czasami z usług KZK GOPu to myślę, że pomimo sporych błędów w układzie zejść na dworzec i oznaczeń jest o wiele lepiej aniżeli było gdy trzeba było przechodzić przez kilka przystanków, teraz wszystko jest dostępne w jednym poziomie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie ja skromnie bo wypisywac sie nie bede bo ...ni ma co chwalić - bez urazy.

Lepszy jest Bahnhof PKP niz BusBanhof .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic ciekawego.. Bo coś podziemnego zrobili i podnieta, chociaż Galeria Katowicka jest fajna :D

Narazie Stawową/Piotra Skargi/Dworzec PKS mają zrobić duży (dlatego tez tam jest pokazmykane)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po co komu dworzec podziemny, z którego wyjeżdża około 8 linii? Fajnie to wygląda, ale nic więcej. Ot, taka wizytówka. Praktycznego zastosowania w ogóle nie ma. Na placu Szewczyka było dużo więcej miejsca i był on o wiele bardziej funkcjonalny. Poza tym, wg mnie przynajmniej, na dworcu podziemnym powinny zatrzymywać się linie jeżdżące w bardziej odległe rejony GOPu, a nie tylko okoliczne. 5, 6, 7, 23, 860, jakieś pośpiechy do Sosnowca, Dąbrowy, coś do Mysłowic. Katowice są węzłem przesiadkowym, logiczne jest dla mnie więc, że często osoby, które tam wysiadają, chciały by się dostać w odległe rejony GOPu. Niestety, muszą gonić do centrum Katowic (gdzie trudno się połapać, zwłaszcza dla osoby, która nie zna terenu). Ale wizytówkę Katowice mają fajną.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety docelowo dworzec miał być przeznaczony do komunikacji dla mieszkańców Katowic, natomiast Plac Skargi ma być dla pasażerów kierujących się w inne miasta GOPu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i tego właśnie nie rozumiem. Przyjezdni muszą gnać na drugi koniec centrum, na bliżej nieokreślony przystanek Piotra Skargi/Stawowa/Mickiewicza/Al. Korfantego/Rynek, a mieszkańcy Katowic korzystają z podziemnego dworca - ci, którzy najlepiej znają teren.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepszym pomysłem by było jakby wpakowali tam autobusy PKSu .

Tak samo jest np. w Rybniku albo w Gliwicach .

A autobusy KZK GOPu niech zostaną na Mickiewicza , i tam w tych okolicach

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stary układ dla komunikacji miejskiej był dobry, wszystkie linie na miejscu, a teraz szukaj, nawet dla mnie to czasami jest problem.

Jako pasażer jestem na nie, jako miłośnik tym bardziej :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętam jeszcze przed remontem Dworca to wszysto pięknie ładnie nawet sie nie zgubiłem za pierwszym razem ale teraz jak przyjeźdzam na Katowice to Masakra nie moge lini wogóle znaleźć :) i zabłądziłem chyba 3 razy :) ale tera się powoli przyzwyczajam ... Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie. Mam pytanie odnośnie wymiarów na dworcu autobusowym, a mam ogromną nadzieję, że ktoś na tym forum będzie miał wiedzę na ten temat. Głównie chodzi mi o długości i szerokości peronu przy którym zatrzymują się autobusy i miejsca gdzie wykręcają. Ogólnie przydałaby mi się drobna pomoc przy modelowaniu dworca autobusowego, m.in. jeśli chodzi o zdjęcia na tekstury, czy odpowiednie wymiary wszystkiego co na dworcu się znajduje. Nie wiem gdzie indziej mógłbym spytać, dlatego pytam w tym forum. Za wszelkie podpowiedzi i pomoc z góry serdecznie dziękuję.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta