Sepowaty

Wchodzenie wszystkimi drzwiami

4 posty w tym temacie

Witam!

Próbuję na własną rękę dla samego siebie zmodyfikować najnowszego LiAZ'a. Jednak mi coś to nie wychodzi. Chcę, aby pasażerowie wchodzili 2 i 3 drzwiami. Udało mi się zrobić, aby do nich podchodzili, ale w nich utykają. Wchodzą środkowymi drzwiami (ok, ale również czasami się blokują). Ostatnimi (trzecimi drzwiami) w ogóle nie wchodzą, a natomiast wchodzą przednimi drzwiami, które są zamknięte. Najlepiej by było jeśli nimi w ogóle by nie wchodzili.

Dokonałem modyfikacji w plikach:

door.osc

(L.L.door_1)  0.9 > (S.L.PAX_Entry0_Open) (S.L.PAX_Entry1_Open)
	(L.L.door_2L) 0.9 > (L.L.door_2R) 0.9 > && (S.L.PAX_Entry2_Open) (S.L.PAX_Exit2_Open)
	(L.L.door_3L) 0.9 > (L.L.door_3R) 0.9 > && (S.L.PAX_Entry3_Open) (S.L.PAX_Exit3_Open)

passengercabin.cfg

###################################

[entry]
0

{withbutton}

[entry]
18

{withbutton}

[entry]
21

{withbutton}

[entry]
24

{withbutton}

[entry]
26

{withbutton}

[entry]
27

{withbutton}

[exit]
18

[exit]
21

[exit]
24

[exit]
26

###################################

Nie jestem szychą logicznego myślenia, ważne że próbowałem coś zrobić a nie odwalam na gotowca. ;)

Właściwie, do czego służy zmienna {withbutton}?

Załączam zdjęcie

10qvuqs.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właściwie' date=' do czego służy zmienna {withbutton}?[/quote']

Uruchamia tzw. "Ciepły Guzik" od zewnątrz - pasażerowie sami sobie otwierają drzwi po zwolnieniu hamulca przystankowego/blokady drzwi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No więc tak, w pliku passengercabin są zaznaczone miejsca w których pasażerowie wsiadają i wysiadają z autobusu. Nie należy zmieniać ich numeru bo są one ściśle powiązane z plikiem Paths. Zazwyczaj im większa wartość tym dalej do tyłu jest to miejsce.

Natomiast w pliku door przypisujesz te miejsca do konkretnych drzwi licząc w kolejności w jakiej są w pliku passengercabin od zera.

Tak więc wg Twojego przykładu, [entry] 0 to w pliku door będzie (S.L.PAX_Entry0_Open), [entry] 18 to (S.L.PAX_Entry1_Open), [entry] 21 to (S.L.PAX_Entry2_Open) itd. To samo robisz z wyjściami, ale liczysz je osobno. Następnie PAXy przypisujesz do konkretnych drzwi w pliku door tak jak masz to w swoim przykładzie.

Jeśli pomylisz te "wirtualne" wejścia i przypiszesz je do innych drzwi, to pasażerowie będą wsiadać innymi drzwiami niż te które otworzysz.

Na twoim przykładzie jest jakoś dużo tych [entry] i [exit], jeśli dodawałeś je, to spróbuj to zrobić jeszcze raz na oryginalnym pliku passengercabin.

Jeśli masz np jeden lub dwa [entry], a więc wsiadają tylko z przodu, a chcesz żeby wsiadali też z tyłu, to możesz sobie dopisać je w passengercabin, ale z takimi samymi numerami jak [exit].

Zmienna {withbutton} sprawia że pasażerowie podchodzą do najbliższych drzwi, jeśli jest ciepły guzik to je sobie otwierają po jego włączeniu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, z wsiadaniem już sobie poradziłem. Z tym nie ma problemu.

Ale jest problem z wysiadaniem, większość blokuje się w drzwiach.

Kombinowałem już kilkoma konfiguracjami, poddaje się.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta