Waszka G.

SST - Szczeciński Szybki Tramwaj.

7 postów w tym temacie

Witajcie :)

Co sądzicie o budowie SST na prawobrzeżu a potem jego rozbudowania (plany jak wiadomo na 50 lat xD ). Mi osobiście by się podobał gdyby na prawdę się wzięli za robotę i w ciągu max 6-10 lat rozbudowali go do Lewobrzeża Gumieńce i Śródmieście. Wyrażajcie swoje opinie na ten temat. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plan jest jaki jest, i tego nie zmienisz. Główne założenie było takie aby odciążyć pośpiechy z Prawobrzeża. Natomiast nie rozumiem o co tobie chodzi z tempem budowy, według mnie takie jakie teraz jest, jest naprawdę dobre jak na polskie realia. Co do Gumieniec i Śródmieścia, wyrażę to tak: po kiego grzyba? Jest 8 i jeździ trasą Gumieńce - Śródmieście + 53 i 60 na okrętkę, po co jeszcze ST?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co jest z tempem pracy na budowie SST nie tak? Jeżeli utrzymają tempo i nic nie opóźni prac, to skończą wcześniej niż zakłada to plan.

Jeżeli chodzi o budowę nowych linii tramwajowych to na pewno odnoga z Piastów do Cukrowej. Na chwilę obecną 61/81 jeździ niemożliwie zatłoczone, a to przez studentów z Redy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SST to tylko nazwa. To jest tylko przedłużenie torów i skomunikowanie szynowe Prawobrzeża. Obecne linie jeżdżące do BG bd przedłużone i tyle. Wg mnie tramwaj przydałby się jeszcze do Polic by odciążyć 107/101/F.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

równie dobrze mogli by do Polic zrobić SKM. A co do SST organizacja ZDiTM jest beznadziejna, dalej nie wiemy jak pojadą autobusy z turkusowej i jakie, czy będą także autobusy na basenie górniczym. A pętla na kijewie jest niepotrzebna, bo nikt tam nie będzie jeździł (pewnie tylko wybrane kursy będą)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. SKM to projekt na lata 2014-2020

2. Do uruchomienia SST zostało ponad półtora roku więc ZDiTM ma dużo czasu na zaplanowanie nowej siatki połączeń

3. Pętla w Kijewie jest potrzebna.

Apropos SKM to jestem w stałym kontakcie z pewną osobą z UM i wiem, że są odpowiednie pieniądze na przeprowadzenie analiz dotyczących budowy i funkcjonowania systemu SKM w Szczecińskim Obszarze Metropolitarnym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak narazie . Były problemy z przesunięciem Willi Gruneberga. Ale chyba ją przesunęli. Budowa się kontyunuuje

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta