Gość Matej

FAQ i pytania dotyczące OMSI 2.

108 postów w tym temacie

Zgodnie z zapowiedzią uruchamiamy wątek, gdzie można zadawać pytania na każdy temat dotyczący OMSI 2. Wszystkie odpowiedzi będą w pierwszym poście, a pytanie po 24 godzinach (aby uniknąć zaśmiecenia wątku) usuwane.

Zasady pisania:

* Opisz dokładnie swój problem / pytanie;

* Jeżeli jest to możliwe, udokumentuj swój problem (filmik, screen, wyciąg z logfile.txt);

* Cierpliwie czekaj na odpowiedź;

* Jeżeli chcesz nagrodzić kogoś za sumienną i rzetelną odpowiedź, podziękuj na PW/GG lub przez system reputacji;

Zbiór poradników:

KUPNO GRY:

Kupno OMSI 2 przez system PaySafeCard na Steamie

Kupno OMSI 2 ze zniżką w Aerosofcie

NARZĘDZIA I TWORZENIE:

Dostosowanie map z OMSI 1 do OMSI 2

Analizator mapy - Map Tools v.3.0

Pytania i odpowiedzi na nie:

-

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Jakie są kody do IBIS dla oryginalnych map OMSI 2 ewentualnie gdzie je moge odnalezc ?

Szukam w manualach i moze slepy jestem..

Przepraszam najmocniej jesli temat juz byl.

Probowalem kodami z OMSI 1 ale nie dzialają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

#wszyscy szukający kodów kierunków

1. Otworzyć główny katalog gry

2. Wchodzimy w folder "docs"

3. Otwieramy plik "Manual_OMSI2_EN"

4. Przechodzimy do stron 72-77; na tych stronach mamy numery rolek (rollbandów), numery znaków specjalnych oraz numery kierunków dla poszczególnych linii

Oczywiście są to numery rolek, kierunków do podstawowych map, tu Berlin i Grundorf.

Pozdrawiam,

Driver66

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, czy tylko ja mam wrażenie że kieruję kłodą drewna tzn podczas skręcania powstaje wrażenie jakby cały przedni panel skręcał. Póki co tylko przez chwile testowałem 2 ale sterowanie bardzo mocno rzuciło mi się w oczy. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam, ale znaleźć nie mogę odpowiedzi na jedno pytanie.

Czy dostępna jest wersja pudełkowa OMSI 2 i ew. ile się na nią czeka?

Jeśli nie, to kiedy będzie dostępna?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jak dzwoniłem do pilots (odebrał właściciel) to powiedział że w poniedziałek mają dostawę i od razu wysyłają, zamówiłem grę w czwartek i powiedział mi właściciel sklepu że będę czekał gdzieś tak tydzień :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Driver66 ... pokazałeś screena z OMSI 2 w języku polskim tzn że jest taka możliwość aby taki język ustawić w grze? A jesli nie to czy wie ktoś kiedy i czy w ogóle Techland ma zamiar wydać OMSI 2 ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, owszem, mam spolszczenie OMSI 2. Jest ono dostępne tylko na "innym" forum;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.Jeśli piszę w nieodpowiednim temacie to przepraszam.

Mam taki problem: po wybraniu przegubowego Mana i zajezdni Spandau 1994 chciałbym przejechać linię 137 na trasie Falkensee Bhf (czy jakoś tak) do Bergstr. Niestety nie mogę wybrać rozkładu dla tej linii,jedynie mogę wybrać rozkład dla linii 5,5N,13N,92 i 92E,ale już dla linii 137 na Spandau 1994 nie ma wyboru rozkładu

Co zrobić by dla linii 137 na Spandau 1994 można było wybrac rozkład jazdy tak by na przystankach jadąc od Bhf. do Bergstr. byli ludzie i wsiadali do autobusu???

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Są to zmieniane w tym czasie w Berlinie numery linii więc:

5 = 130

5E = 130E

92 = 137

92E = 137E

Czyli jak chcesz pojechać 137, a są dostępne tylko 5,5N,13N,92 i 92E wybierasz 92 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak trochę nie do końca. Przy starcie OMSI 2 wybierasz datę. Masz również opis tej daty, co się dział do tej pory itp. itd. Jeżeli chcesz przejechać się na linii 137 musisz ustawić co najmniej 1994 rok;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, czy ktoś wie może jakie jest lekarstwo, aby omsi 2 chodziło płynniej? Bo w porównaniu z OMSI 1 to tragedia. Drażni mnie jazda Manem NG 272, bo ciągle mam wrażenie jakbym płynął a nie jechał ( wolniej szybciej wolniej szybciej ) Słaba optymalizacja... Mój komputer:

- Procesor 2 rdzeniowy Intel Core i3 2.30 GHz

- Pamięć 4 GB RAM, a karta graficzna 1 GB

Proszę o pomoc bo zniechęciłem się do OMSI 2 :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu potrzebny procek powyżej 3 GHz, a ty masz poniżej minimalnych wymagań...wymiana sprzętu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam Cię bardzo, ale takie same wymagania miało OMSI 1 i wykorzystywało tylko jeden rdzeń, a tu przy wykorzystaniu dwóch rdzeni chodzi jakby chciało a nie mogło

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po włączeniu spróbuj kliknąć Ctrl + F12 naraz dwukrotnie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jesli chce zrobic mape w Omsi 2 jak utworzyc nowa ( przed edytorem ) tak jak w omsi 1?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak przenieść obraz z satelity (np. z Google Maps) do edytora?

[mod] Pozwoliłem sobie dodać polskie znaki, gdyż korzystałeś z telefonu. Heir [/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś się orientuje kiedy będzie dostępna wersja pudełkowa na terenie Niemiec?No i oczywiście w jakich sklepach?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siemka. Ja mam akurat taki kłopot, że normalnie odpala mi się OMSI 2 i w ogóle ale niezależnie co robię (czy oglądam nowego przegubowego MAN-a czy zwiedzam mapę :D) to po krótkim czasie gry OMSI się po prostu zawiesza na amen. Odpalałem menadżer zadań Windows (Ctrl+Alt+Delete) i przy aplikacji omsi.exe wcale nie widnieje napis "brak odpowiedzi" więc co tu jest grane ? Sama gra działa płynnie [poza tym chyba nie powinna na moim sprzęcie (AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2x2.2GHz, 4GB RAM, NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB);zresztą ustawiłem niezbyt wysokie opcje graficzne] ale jak mówiłem zawiesza się po chwili grania :(. Ma ktoś pomysł, co z tym zrobić ? Czy po prostu trzeba mieć pretensje do twórców, że zrobili jakąś betę a nie OMSI 2 i w związku z tym nie da się normalnie grać xD ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miej pretensje do twórców. To jest po prostu jeden z wielu bogów tejże gry ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, dziś zrobiłem kurs po Berlinie i nie było żadnych problemów. Na temat samego OMSI 2 muszę powiedzieć, że wiele się nie zmieniło ale warto zagrać - fajnie się tym przegubowym autobusem jeździ, a jak powstaną dodatki typu Solaris Urbino 18 czy inne przegubowce to już będzie super :D. Jedyne co mnie razi to trochę niewygodne menu w grze (chociaż intuicyjne, łatwe w obsłudze) - głównie dlatego, że poprzez nie nie można wyjść z gry i odpalić opcji (to przede wszystkim). Co prawda jest jakaś ikonka, która może sugerować ustawienia ale klikam i nic. Oprócz tego optymalizacja jest gorsza niż w OMSI 1, ale nie jest wcale bardzo źle. Pozostaje na jakiegoś patch-a czekać :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie/problem,jak w OMSI 2 poprawnie i dobrze skonfigurować kierownicę Logitech Driving Force GT,tak by w samej grze autobusem jeździło się bez problemów???

Proszę o bardzo dokładną i możliwie szybką odpowiedź Dzięki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta