Gość Matej

FAQ i pytania dotyczące OMSI 2.

108 postów w tym temacie

Siemka. Ja mam akurat taki kłopot' date=' że normalnie odpala mi się OMSI 2 i w ogóle ale niezależnie co robię (czy oglądam nowego przegubowego MAN-a czy zwiedzam mapę :D) to po krótkim czasie gry OMSI się po prostu zawiesza na amen. Odpalałem menadżer zadań Windows (Ctrl+Alt+Delete) i przy aplikacji omsi.exe wcale nie widnieje napis "brak odpowiedzi" więc co tu jest grane ? Sama gra działa płynnie [poza tym chyba nie powinna na moim sprzęcie (AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2x2.2GHz, 4GB RAM, NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB);zresztą ustawiłem niezbyt wysokie opcje graficzne'] ale jak mówiłem zawiesza się po chwili grania :(. Ma ktoś pomysł, co z tym zrobić ? Czy po prostu trzeba mieć pretensje do twórców, że zrobili jakąś betę a nie OMSI 2 i w związku z tym nie da się normalnie grać xD ?

http://omnibussimulator.pl/Temat-Zawieszanie-sie-gry?pid=101587#pid101587

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@lukcuio28

http://scr.hu/1xul/rtaco

Strzałka nr 1 - wejdź w opcje i wybierz zakładkę "Kontroler Gry" (bądź jeżeli nie masz spolszczenia - drugą zakładkę od końca)

Strzałka nr 2 - w tym oknie powinien być widoczny Twój kontroler (musi być podłączony oczywiście)

Strzałka nr 3 - zaznaczasz go w lewym oknie i naciskasz ten przycisk

Strzałka nr 4 - klikasz na niego w prawym oknie

http://scr.hu/1xul/eem43

Tutaj masz dwie zakładki - osie i przyciski. W tej części skupie się na zakładce osie.

Strzałka nr 5 - ten fistaszek musi być zaznaczony

Strzałka nr 6 - tutaj masz tak jakby osi kierownicy, pedałów, itp.

Strzałka nr 7 - w tych listach określasz, która osia czym jest; jeżeli ruszysz kierownicą i będzie to widać (zamalowana część pola się zwiększy lub zmaleje) to wybierasz "Sterowanie"

http://scr.hu/1xul/0eye8

Teraz zakładka przyciski.

Strzałka nr 8 - zakładka przyciski

Strzałka nr 9 - wciśnij wszystkie przyciski z kierownicy jakie masz (drążek też wchodzi w skład), pojawią się one w tym oknie

http://scr.hu/1xul/lxw8a

Strzałka nr 10 - jeżeli wciśniesz przycisk - w oknie w ustawieniach podświetli się on na niebiesko

Strzałka nr 11 - w tej liście szukasz interesującej Cię komendy

Strzałka nr 12 - opcje "ciągłość" zaznaczasz, jeżeli wybierzesz na przykład komendę "widok rozkładu jazdy" lub "widok kasy"

http://scr.hu/1xul/zrqjs

Strzałka nr 13 - jeżeli wszystko poustawiasz - klikasz "OK"

http://scr.hu/1xul/75cu7

Strzałka nr 14 - po każdym wczytaniu mapy klikasz na ten przycisk

Strzałka nr 15 - klikasz na ten przycisk

Wszystko. Miłej jazdy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam lapka o takich

parametrach:

Procesor: Intel Core

i5-3230M 2.6GHz z Turbo

Bost up to 3.2GHz

kartę graficzną: NIVIDIA

GeForce 710M + Intel HD

Graphics 4000

Ram: 12 GB DDR3 Memory

Dysk: 750 GB HDD

Moje pytanie brzmi czy omsi

2 bedzie na tym lapku w

miarę chodziło posiadam omsi

1 i jest nawet wporządku

czasem zdarza że się

przycina ale ogólnie jest

wporządku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

koliber, raczej będzie ok. Jak omsi 1 działa, to 2 tez powinna.

Moje pytanie:

Jeździ ktoś kierownicą która ma kąt przechylenia w jedną stronę 90 stopni? Bardzo bym prosił o zdjęcie z ustawień, ponieważ nie mogę jej ustawić tak, aby w miarę fajnie sie jeździło... Z góry dzięki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś z forumowiczów sprawdzał może czy mana NL202 z OMSI2 da sie uruchomić na OMSI1 1.06 >?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie da się nic temu zaradzić? Z całego OMSI 2 zależy mi na tym właśnie autobusie ale co z tego skoro można nim jeździć tylko godząc się na masę bugów jakie oferuje nam druga część symulatora :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie:

Procesor: AMD Phenom II X4 965 Processor 3.40 GHz

RAM: 4GB

Karta graficzna: GEFORRCE GTX 650 1GB

Czy Omsi 2 będzie mi działać? :D Omsi 1 czasem się zawiesza ale rzadko :D FPSy tak na Szczecinie 20-30 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OMSI 2 jest bardziej wydajne od 1, lecz nie wiem czy jest Ci sens kupować dopóki nie wyjdzie jakichś patch.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam pytanie: Czy dodatki do OMSI będą kompaktybilne z OMSI 2?

Chodzi mi tutaj np. o mapy, pojazdy, dźwięki ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Ktoś się orientuje o co chodzi z tym przyciskiem, który powoduje wychodzenie pasażerów przez przednie drzwi? (z literką H)

2. czy ktoś miał w poakowaniu z grą z jednej strony mapkę a z drugiej zdjęcia i opis do niej? Numerków jest 56 chyba, a opisanych jest tylko 49...

3. Czym się różni IBIS "2" od IBIS "1"?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mint539, mapy z OMSI 1 nie są kompatybilne z OMSI 2. Wozy chyba tak.

@mbobojar

1. Z tym przyciskiem? A Ty myślisz, że tu wróżki są i wiedzą o który chodzi? Może podasz chociaż o który autobus Ci chodzi?

2. Domyślam się.. że chodzi Ci o instrukcję pulpitów (aczkolwiek nie tą w instrukcji, tylko tą "plakatową"). W dokumentach wersji download również opisanych jest 49 punktów.

3. Nie mam pojęcia o co Ci chodzi..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest możliwy do wczytania scenariusz gdy runął mur berliński, możemy pojechać linią 522E, ale jaki jest do tego kod linii? w książeczce nic nie ma...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma do tego kodu, ustawiamy linię i kierunek z menu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Driver66

1. Jest to przycisk, który nazywa się "8:00 PM switch" i działa tylko w D92, tekst z instrukcji:

"8:00pm switch (only on D92): If it’s active, you can set the

bus stop brake and open the front doors without opening the rear

doors. This switch is named like this as in Berlin, passengers are

allowed to disembark between bus stops after 8:00pm, but only via

the front doors. In order to prevent the back doors from opening on

such occasions, the 8:00pm switch was introduced in the early 90s."

Czyli jak kliknę na ten przycisk to ludzie powinni wysiadać przednimi drzwiami? tak się nie dzieje :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mbobojar

No nie. To jest tylko hamulec przystankowy, albo jak kto woli "elektryczny". Jest to tylko mały bajerek, że na przykład na światłach nie musisz trzymać hamulca nożnego, nie musisz zaciągać ręcznego, tylko właśnie możesz zaciągnąć hamulec przystankowy;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hamulec przystankowy (domyślnie) to Numpad - , a ten to taki z literką H :Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

I w instrukcji wyraźnie jest napisane, że to jest coś dla pasażerów

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja Ci powiedziałem, jest to tzw. hamulec przystankowy/elektryczny, jego działanie Ci wytłumaczyłem. Chcesz - wierz, nie chcesz - to nie;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jechał ktoś tą linią E522? Dlaczego po przekroczeniu granicy nagle robi się ponad 10 minut "zapasu" czasu? Czyżby rozkład jazdy był z czasów przed otwarciem granicy ? Jaką prędkością mam jechać na odcinku w NRD? jadę 20km/h ludzie się buntują, jadę wolniej to nie potrafię zdążyć na czas.

Przy powrocie z RFN do NRD jest w pewnym momencie strzałka w prawo, lepiej nie skręcać bo w pole się wjedzie. To samo przy powrocie do NRD na skrzyżowaniu przed zwężeniem jest bodajże 5 strzałek naraz w lewo. Należy jechać prosto.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozkład jazdy ma 10 minut bo na granicy dokładnie tyle stał autobus. Pewnie był sprawdzany lub coś w ten deseń.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak długo czekaliście na otrzymanie elektronicznej wersji OMSI 2 ze sklepu Aerosoftu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na końcu instrukcji jest wspomniane o sygnalizacji świetlnej dla autobusów w Berlinie. Czy ktoś widział je? Ja tylko dwa razy, przy wyjeździe z pętli Reimerweg i przed zawrotką przy U Altstadt Spandau, wtedy był przy sygnalizatorze autobus AI, a gdy odjechał sygnalizator zniknął...

Na dowód, że coś takiego przynajmniej powinno być na mapie-zdjęcie:

Sygnalizatory

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Tourliner

Ja płaciłem metodą Sofort Banking i miałem grę dosłownie od razu. Ale wiadomo, że tradycyjny przelew nie dojdzie "na już" i przy tej metodzie byłoby trochę dłużej;) Bardzo polecam tą metodę, szybko, prost, bez zakładania kont. Ewentualnie PayPal.

@mbobojar

Owszem, jest taka sygnalizacja na Berlinie. Jednak nie ma jej "na każdym skrzyżowaniu";) Mapę Berlina trochę zwiedzałem i sygnalizacja o której myślimy rzuciła mi się w oko tylko w tych dwóch miejscach, o których mówisz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy Sofort wspiera AliorSync (bo to niby jest od Alior Banku, ale chyba to nie jest AB)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta