Gość Matej

FAQ i pytania dotyczące OMSI 2.

108 postów w tym temacie

Jeżeli Sofort wspiera Alior Bank, to ich usługi (AliorSync) również ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pewne pytanie. Jak przenieść z omsi 1 do omsi 2 płatne dodatki (takowe posiadam). ? Pobrałem również aktualizację, aby działały one w omsi 2. Czy mógłby ktoś pokazać jak je przenieść, bądź jakim sposobem?

Będę bardzo wdzięczny ;)

Edit: Dołączam zdjęcie: http://www63.zippyshare.com/v/74805089/file.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dołączam się do pytania wyżej ;)

Najbardziej mi zależy na Hamburgu, O305 i O405N1 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem na ile to skuteczne, ale przeniesienie map (folderów map, z folderu maps OMSI 1 do folderu maps OMSI 2) i tak samo autobusów oraz pliku addons.ini z głównego folderu gry i powinno działać. Przynajmniej u mnie tak jest w przypadku Mercedes O305. Jeżeli coś będzie nie tak to jeszcze skopiujcie plik fontsPr.dll, zalecam zrobienie kopii.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mbobojar

Owszem' date=' jest taka sygnalizacja na Berlinie. Jednak nie ma jej "na każdym skrzyżowaniu";) Mapę Berlina trochę zwiedzałem i sygnalizacja o której myślimy rzuciła mi się w oko tylko w tych dwóch miejscach, o których mówisz.

[/quote']

Dzisiaj jadąc 130 zauważyłem jak pojawia się ten sygnalizator, podczas gdy autobus AI za mną stanął, wydaje mi się, że te sygnalizatory powinny być w całym Berlinie i jest to chyba błąd teraz

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie podstawowe, po co miałaby być sygnalizacja na każdym skrzyżowaniu (bo z tego wnioskuję co piszecie). Sygnalizatory przeznaczone dla autobusów są ustawiane w newralgicznych miejscach, czyli nawrotka na "U Altstadt Spandau" gdzie w przypadku normalnej sygnalizacji po pierwsze nie jesteśmy w stanie wjechać na skrajny lewy pas z przystanku, po drugie w przypadku gdy oba kierunki mają zielone to musielibyśmy blokować całe skrzyżowanie aby nawrócić, a tak możemy zawrócić z skrajnego prawego pasa oraz nie blokować skrzyżowania, gdyż wszyscy inni mają czerwone. To samo jest przy nawrotce na Heerstraße. Fakt, że nie nawracamy z dodatkowego pasa, tylko z zatoczki, ale w związku z tym, że zatoczka nie jest przeznaczona do ruchu kołowego stosuje się sygnalizację dla autobusów. Nie wydaje mi się by w innych miejscach w Berlinie-Spandau potrzebne by były na każdym skrzyżowaniu. Autobus to też zwykły pojazd i stosuje się do normalnych zasad ruchu drogowego czyli normalnej sygnalizacji świetlnej. Nie jest potrzebne dublowanie go sygnalizacją dla autobusów. Sygnalizacja dla autobusów jest potrzebna tylko w sytuacjach innych niż normalne, czyli typowe nawrotki gdzie w danego pasa autobus może ruszyć gdy w tym samym kierunku samochody mają światło czerwone.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc tak, dochodzą mnie słuchy (:P), żeby napisać dokładnie co gdzie przekopiować i co i jak. Tak więc..

Instrukcja dotyczy przekopiowania wszystkich trzech płatnych dodatków. Jeżeli chcemy przekopiować tylko niektóre dodatki (albo na przykład któregoś dodatku nie mamy) - będzie brakowało kilku niżej wymienionych folderów.

1. Otwieramy główne foldery OMSI 1 i OMSI 2 (najlepiej rozłożyć je na pół ekranu).

2. Kopiujemy z folderu OMSI 1 plik addons.ini

3. Otwieramy folder maps w folderze OMSI 1

4. Kopiujemy foldery Hamburg109, Neuendorf oraz Wien_2005_Linie_24A

5. Otwieramy folder maps w folderze OMSI 2

6. Wklejamy tam skopiowane foldery z OMSI 1

7. Wracamy do głównych folderów OMSI 1 i OMSI 2

8. Otwieramy folder Vehicles w OMSI 1

9. Kopiujemy foldery z początkiem "HH109", MB_O305 oraz foldery z "VA" na początku nazwy

10. Otwieramy folder Vehicles w folderze OMSI 2

11. Wklejamy skopiowane foldery

Wszystko. Teraz inna sprawa. Potrzebne są spliny i obiekty do tych dodatków. Tutaj nie wiem, czy je kopiować z OMSI 1 czy jak je wytrzasnąć. Ponoć OMSI 2 ma coś do splinów i obiektów z OMSI 1. Może niech "coś więcej wiedząca" osoba się wypowie. Ale tak jeszcze żeby wszystko było jasne - bez splinów i obiektów mogą Wam dziać się na tych mapach dziwne rzeczy, lub z OMSI 2 ogólnie przy wczytywaniu.

Nie ponoszę odpowiedzialności za błędy zaistniałe po przełożeniu dodatków.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdziłem płatne mapy na Hamburgu, przekopiowałem mapę i wszystkich niezbędnych foldery (Sceneryobjects, Splines, Vehicles, Money, Ticketpacks, Train) nic to nie daje. Mapa uruchamia się tylko z nielicznymi teksturami i drzewami. Wygląda tak jak nie aktywowana w Aerosoftcie mapa z Omsi 1.

Trzeba pewnie poczekać na implementację aktywowania dodatków w Steamie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wybrać linie E522 bo przeskoczyłem wszystkie lata w omsi 2 i rozkłady i nie ma

pomocy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczytaj zapisaną sytuację -> Fall of the Wall

(Load saved situation)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niech mi ktoś, proszę, wytłumaczy - bo nie mogę tego znaleźć w manualu - o co chodzi z hofem "Havelland 1993" (i texturą HVL dla MAN-a NG)? Czy on jest przeznaczony dla jakiegoś szczególnego okresu lub linii?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie.

Czy jak mam omsi pudełkowe i kupię 2 część wirtualną (ta opcja z aerosoftu omsi1 > 2 za 20€), to będę mógł jeszcze dokupić później dodatki (Hamburg, Wiedeń itd) i będą mi działały?

Czy lepiej kupić najpierw dodatki i potem 2?

I pytanie dodatkowe, jest gdzieś w grze lub starterze aerosoftu możliwość sprawdzenia jaki jest cd-key?

Pudełko chyba mam w innym domu :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio jeżdżąc GN92 i EN92(chyba nic nie przekręciłem) zauważyłem, że od pewnego momentu ludzie nie wsiadają, tzn jak już w autobusie jest dużo ludzi to pasażerowie nie wsiadają. Wiem, że autobusy nie przewożą miliona pasażerów na raz, ale są zajęte wszystkie miejsca siedzące a stoi tylko jakieś 5 osób. Jest to błąd?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jest to błąd. Po prostu tak zaprogramowano te autobusy. Można zwiększyć liczbę stojących pasażerów, ale to trzeba grzebać w plikach a na tym się nie znam... Możesz też poszukać modyfikacji które zwiększą ich liczbę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak w Omsi masz identyczne podfoldery w OMSI 2.

Scieżka to X:/Pliki programów (x86)/Steam/SteamApps/common/OMSI 2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj (17 stycznia 2014r.) ok. godz. 23:00-0:00 grałem w OMSI 2 i wszystko mi działało dobrze. Dziś rano (18 stycznia 2014r.) włączam OMSI 2 wybieram Berlin-Spandau i normalnie mapa mi się ładuje. Mapa załadowana i odrazu wywala taki błąd si7n.png Próbowałem z Grundorfem i to samo. Proszę o pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak w edytorze zrobić tak, aby jakis obiekt wyświetlał się do np. 2013, a w 2014 się już nie będzie wyświetlał ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Alek217 Raz tak miałem, ale po kliknięciu na ok menu się załadowało z przestawioną datą na 1 .01.1900 , czas 0:0:0, poustawiałem od nowa i było ok.

Jeśli tego nie możesz zrobić uruchom w Steam sprawdzenie spójności plików (najlepiej 2-krotnie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jss2008 Dziękuję za poradę, sprawdzałem spójność plików kilka razy (zwykle brakowało do 50 plików). Pomogło odinstalowanie i ponowna instalacja.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie

Może ktoś z Was będzie wiedział o co chodzi. Na początku gra działała mi dobrze, czasami się przydziela ale teraz po wgraniu mapy szczecina, spolszczenia to nie ważne jaka mapa i jaki autobus gra zacina się na amen po przejechaniu 100m. Bawiłem się ustawieniami i tez w sumie nie ma to żadnego wpływu. I pościągałem te dodatki które są tutaj wypisane:/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można kupić na Pilots.pl wersje pudełkową za 119.00 zł ale teraz ostatnio patrzyłem że jest obniżka - 10% do 107.10 zł

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta