Gość Matej

FAQ i pytania dotyczące OMSI 2.

108 postów w tym temacie

Witam mam pytanie gdzie modyfikacje mod door trzeba wsadzić ? ( do jakiego folderu)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że ciężko do Ciebie dotrzeć więc napiszę to tu (chociaż nie powinno się ale innej rady nie ma):

- Do folderu script w katalogu danego modelu do którego owy door mod jest przeznaczony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, czy jest możliwe usunięcie karetek? Najgorzej jest przy Falkenseer Platz na rondzie, gdzie jest wielki ruch, jedzie na raz kilka karetek ze strasznym dźwiękiem, dodatkowo samochody przejeżdżają na czerwonym gdy karetka jedzie za nimi, co uniemożliwia przejechanie nam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, siemanko. :) Mam takie pytanko. =)) Czy da się zmienić szybkość włączania sprzęgła w pojeździe? Chodzi mi o to, że gdy puszczam sprzęgło muszę poczekać ok. 2 sekundy na to, aby dodać gazu i ruszyć. Nie mam kierownicy, tylko klawiaturę. Liczę na Waszą pomoc. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie da się nic z tym zrobić. ;) No chyba, że interesuje Cię automatyczne sprzęgło...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda w takim razie, ja wolę jeździć na manualu :( A to jest uciążliwe dla mnie..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój problem jest taki, że od jakiegoś czasu, gdy w grze przesunę czas o kilkanaście minut czy sekund gra ładuje się bez końca i doładować się nie może. Tak samo jest podczas włączania gry. Kiedy wszystko się załaduje tile , ruch uliczny itp. to pisze "loading ai" i czekam z 10 minut i to samo widnieje. Czasami udaję się włączyć normalnie grę, ale i tak potrzebuję pomocy, ponieważ kiedyś OMSI u mnie było stabilne, a teraz jest masakra...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brakuje ci jakiś pojazdów z ailist.cfg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie brakuje, bo wszystkie mam. Po prostu czasem OMSI nie chce się załadować, kiedy je uruchamiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też tak czasem mam, spróbuj załadować najpierw inną mapę, a potem tą, którą chcesz uruchomić. Może pomóc. Zawsze możesz dać inny plik ailist, ten może ma jakiś błąd.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuje za pomoc, ale ten problem rozwiązało sprawdzenie spójności plików :) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam posiadam pewien problem z autobusem Neoplan N4016 :) Dodam że jest to Omsi 2 

Ps. Jeżeli kliknę "OK" to jedyną reakcją jest otwarcie tego okna ponownie :( Jedynym "wyjściem" jest ALT CTRL DELETE ..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Posiadam Omsi 2.Gdy jadę linią pozamiastową tozaraz za zakrętem na Freudr. strasse (Nie skręcam jade prosto) Jest mur berliński jak go usunąć by jeździć dalej?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmienić datę na taką, która jest po historycznej dacie upadku muru berlińskiego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy jeśli mam na swoich ustawieniach w Szczecinie 20-25fps w OMSI 1 to jest sens kupować OMSI 2? Klatki wzrosną czy może spadną i gra będzie niegrywalna?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sens jest taki, że nowe mapy są już najczęściej tylko na OMSI 2 a grywalność jest podobna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wiem ale co z tego jeśli się okaże że po przejściu na OMSI 2 będę miał pokaz slajdów. Moje pytanie jest jak sie mają rzeczywiste wymagania sprzętowe OMSI 1 do OMSI 2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OMSI 2 :

Wymagania systemowe:

- procesor: Dual-Core 2,8 GHz

- pamięć RAM: 2 GB (zalecane 4 GB)

- pamięć karty graficznej: minimum 1024 MB (zalecane 2 GB)

- system Windows XP/Vista/Win7/Win8 

Ja mam procka max. 2.66 GHz więc trochę poniżej i mam ok 18 fps na Szczecinie więc nie jest najgorzej. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to się przydać nowym graczom OMSI 2: uruchomienie funkcji "sprawdzenie spójności plików" pomaga czasami w rozwiązaniu problemów z grą szczególnie po instalacji jakiś modyfikacji , pojazdów, map.

1 uruchamiamy Steam

2. w menu BIBLIOTEKA klikamy na "zainstalowane"

3. klikamy PPP na OMSI 2 i z listy wybieramy "właściwości"

4. w zakładce PLIKI LOKALNE zanajduje się "sprawdź spójność plików gry"

W zależności od pojemności naaszego folderu z grą możę to zająć nawet do kilkunastu minut, o postępie informuje pasek stanu pracy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W którym miejscu są screeny z OMSI 2???????? W którym miejscu na DYSKU???

-2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam takie pytanko odnośnie spójności plików, mianowicie: - czy po zainstalowaniu dodatków, np. MB 305 z N-dorfem (kupiłem ostatnio i na razie mam tylko jego, ale nieważne) muszę zabezpieczać jakieś pliki dot. dodatku, np. addons.ini, lub inne przed uruchomieniem operacji spójności plików ??

@04igor04 - Masz w folderze Omsi 2 folder Screenshots i to tam zapisywane są screeny (zazwyczaj), jednak jeżeli czasem coś niechcący popsujemy/poprzestawiamy w ustawieniach i innych opcjach, to można znaleźć je tam, gdzie mamy główny folder samego Steam`, 

u mnie to jest coś takiego:

Pliki programów(x86)>Steam>userdata>242953750>760>remote>252530>screenshots.

Nie znam się, więc nie wiem, czy na każdym kompie system nadaje te same numery folderom oznaczonym cyframi, ale to tylko przykład ;)

@jss2008 - edytowałem wcześniejszego posta, a skrypt silnika forum zrobił mi psikusa i napisał nowego posta. Ja zaś nie umiałem tego zmienić, wiec są 2 osobne, to tak gwoli wyjaśnienia, że to nie jest moje niedbalstwo.

Posty złączone. ~Furni

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Przemcio78

Jeśli chcesz sprawdzić spójność plików, nie musisz dodatkowo kopiować nic z dodatku (chyba że zmieniłeś coś na mapie czy w plikach z dodatku bez zmiany ich nazwy).

@04igor04

Ścieżka którą podał kolega wyżej jest różna dla każdego użytkownika (przynajmniej moja jest trochę inna). Jeśli zrobiłeś już jakieś screeny, to najprościej w menu OMSI na Steam (na samym dole, widoczne tylko jeśli już coś "pstryknąłeś" - w innym wypadku zrób dowolnego screena w trakcie gry) kliknąć "wyświetl katalog zrzutów ekranu", a potem w okienku "pokaż na dysku". Otworzysz w ten sposób folder ze screenami - to nie jest ten w głównym katalogu OMSI 2.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie screenshoty zapisują się w głównym katalogu, sposób nazewnictwa plików; enb_rok_miesiąc_dzień_godzina_minuta_sekunda.

Wystarczy w systemowej szukajce wpisać enb_

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No mnie się zapisuje teraz w obydwu naraz (czasami miałem tylko w głównym Steam`a, innym razem tylko w Screenshot`ach w Omsi 2) czyli screenshots w Omsi 2 i w podanym j.w. + opcja podana przez kolegę @Ogi, a więc możliwości jest kilka, wybieramy wygodniejszą, i dochodzimy do tego różnymi sposobami ;) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta