praiks

Edytor w OMSI 2

42 postów w tym temacie

Jeśli ktoś by mógł, to bardzo bym prosił o opisanie dla przyszłych twórców map sposobu otwierania edytora w OMSI 2. Przyznam się szczerze, że od momentu ściągnięcia gry ze STEAMA, nie doszłem jeszcze do tego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otwarcie edytora to skopiowanie ikony z głównego folderu gry(możesz ją skopiować na pulpit) otwierasz właściwości tego pliku (prawy myszki) i w polu

Element docelowy dopisujesz " -editor" skopiować na sam koniec. bez cudzysłowia.

U mnie wygląda to tak

D:\GRY\Symulatory\OMSI\Omsi.exe -editor

dajesz ok i klikasz dwa razy na zmodyfikowaną ikonę otworzy się Edytor.

CO do Obsługi i zabawy w edytorze zapewne stworzę poraz kolejny odpowiedni tutorial ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak też próbowałem (wg edytora z jedynki), ale nie otwarło się. A może jest inny sposób?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety mapa Szczecina nie wczytuje się-wywala błędy. Może komuś uda się dostosować tę mapę do OMSI 2...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robisz tak jak napisał siro, tylko, że końcówka musi wyglądać tak:

"D:\Steam\SteamApps\common\OMSI 2\Omsi.exe" -editor"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ano właśnie tak się nie da, niestety wyskakuje informacja, że ścieżka lub nazwa pliku są nieprawidłowe i nie pozwala zapisać. Więc, jak się okazuje nie u każdego to działa, choć rzeczywiście powinno było.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OMSI 2\Omsi.exe" - editor

Taka ma być końcówka, i zrobić skrót sobie samemu jak nie działa inaczej ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie działa wywala błąd "Aplication load error P00000065432"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi zadziałało. Musisz dokładnie przepisać ten wzór skrótu, a nawet na końcu tak jak ja cudzysłów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja gdy włączam edytor to nie widzę opisów zakładek. Tak to wygląda:

08382727442092769748_thumb.jpg

Bardzo proszę o pomoc :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ludzie jak to zrobić?! Cudzysłowia w nazwie pliku nie może być- taki komunikat wyskakuje! Po za tym ten plik nie ma rozszerzenia? [...]- editor" i tyle? żadnego .exe?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po komendzie do pliku dajesz :

"-editor"

(wraz ze spacją, bo potem wynika z tego błąd, że nie ma czegoś takiego).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie za którymś razem po zapisaniu mapy i wczytaniu ponownie znikają wszelkie obiekty/spiny/trawa.. mam tylko niebo. Da się to w jakiś sposób naprawić ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam problem z dopasowaniem skrzyżowań do splinów. Krótko mówiąc nie chce się wpasować. Czyżby sposób ich ustawiania się zmienił, czy to błąd bo już sam nie wiem co otym myśleć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednak działa po wciąsnięgu przycisku G trzeba potem wcisnąć Ctrl i tak teraz działa magnetyzm skrzyżowań:D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"magnetyzm" dziala jeszcze po kliknięciu w przycisk "Set new parent"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź, od którego tilesa zacząłeś zapisywanie. Widzisz niebo, bo to nie ten tiles. Gdybyś trafił we właściwy, coś byś zobaczył. Po wejściu do edytora wszystko ustawia się na tile 0_0.map.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem z niebem rozwiązałem w ten sposób ze wstawiłem obiekt np. punkt startowy na mapie i teraz gdy przytrafia się ten problem to w zakladce Objects wybieram z górnej listy dany obiekt.

Nie wiem czamu, ale czasem nie zapisuje nowej pozycji kamery i ustawia mapę na współrzednych 0,0 (geograficznych :) :) :) )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie odnośnie wspomnianego wcześniej "magnetyzmu" skrzyżowań i splinów. Ok, po wciśnięciu CTRL skrzyżowanie łączy się ze splinem, jednak nie tą ścieżką, którą bym chciał. W OMSI 1 wystarczyło wciskać F9 i skrzyżowanie obracało się, aż nie osiągnęło pożądanej pozycji. W OMSI 2 jest z tym problem. Ktoś to może rozwiązał? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz trzymasz F9 i klikasz CTRL (albo na odwrot) potem myska klikasz lewym i łączy :) [swoją droga skomplikowane]

Ja nadal szukam rozwiązania jak połączyć kostkę ruchu do spina... nie działa "magnetyzm"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzeczywiście trzeba się trochę namęczyć, ale działa ;) . Dzięki.

I druga sprawa (właśnie to zauważyłem). W edytorze wszystkie schrubbery wyświetlają się normalnie, a wchodzę do gry i nagłe łyso (gdzieniegdzie jakieś pojedyncze raptem). W czym rzecz? Logfile nie wyświetla żadnych błędów czy braków w plikach/teksturach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w edytorze jest zakładka Prior. tam są 3 opcje które pozwalają nam zwiękrzyć płynność poprzez uniewidocznienie niektórych obiektów jeśli by komp nie dawał rady ogarnąć danego sektora mapy. Są 3 opcje Minimal - wówczas na mapie widać wszystkie obiekty, Standard - te obiekty bd niewidoczne jeśli wydajność nieprzekroczy jakiegoś tam poziomu i ostatnia Full to zazwyczaj te obiekty widzą tylko ci którzy mają potężne komputery. Aby przypisać wystarczy najechać kursorem na dany obiekt i kliknąć LPM. W 90% wyla nam błąd ale nie ma się czym przejmować wystarczy zjechać kursorem z obiektu i wtedy potwierdzić błąd i można działać dalej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest jeszcze druga opcja - w plikach *.sco w przypadku krzaków występuje parametr [complexity], który definiuje, od jakiego poziomu (ustawionego suwakiem w opcjach gry) będzie się dany obiekt wyświetlał. Jeżeli mamy za słaby komputer, żeby wyświetlić wszystkie obiekty z parametrem 2 (budki telefoniczne, skrzynki na listy, kosze na śmieci etc.) można tylko w plikach dot. krzaków ustawić parametr [complexity] na 1 lub 0. Wówczas staną się one równie ważne co światła dla pieszych, rozkłady jazdy (1) lub skrzyżowania, budynki, światła, wiaty przystankowe (0) - czyli będą występować zawsze. I nie trzeba każdego krzaka na każdej mapie traktować edytorem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta